Filmové premiéry v červnu: Mimoně promítáme už v „letňáku“

Mezi červnovými filmovými premiérami jasně vyčnívají animovaní Mimoni, kteří ale dorazí až na úplném konci měsíce. Do té doby se můžete těšit třeba na komedii Špion, slibně vypadající pokračování hororu Insidious nebo hodně lákavý Jurský svět. Na své si přijdou i romantické duše, které zveme na Lásku na první boj a kdo by radši něco trochu akčnějšího, je pro něj jako stvořená novinka Sejmi prezidenta. Kromě toho je ještě v programu nachystaná vysoce módní záležitost Dior a já. Navíc je potřeba dodat, že od poloviny června se kamenné kino zavírá a stěhuje do „letňáku“. V neděli 14. června tedy dorazte ještě do kina Sféra v budově Střelnice, ve středu 17. června vás už ale přivítáme v letním kině ve Skálově ulici.

Ještě v kamenném kině Sféra dojde na Jurský svět

Premiérové filmy v červnu otevře komedie Špion, ve které hraje hlavní roli oblíbená Melissa McCarthy a zdatně jí budou sekundovat Jason Statham a Rose Byrne. Ti dva si totiž jako špičkoví tajní agenti nedokážou poradit a zachránit je bude muset až jejich korpulentní sekretářka. Smích vás ale rychle přejde na Insidious 3: Počátek, pokračování hororové série. Kdo by chtěl zmírnit tempo, bude mít příležitost přímo pohádkovou, Alice Nellis totiž natočila Sedmero krkavců.

Převážně dámy pak potěší dokumentární film Dior a já, který nechá exkluzivně nahlédnout do zákulisí světa módy. Nepůjde ani tak o hlubokou historii světového módního domu Christian Dior, jako o exkluzivní pohled do zákulisí první haute couture kolekce z dílny nového uměleckého ředitele Rafa Simonse. Francouzský snímek vám přiblíží každodenní intenzivní shon i minulost ikonické značky. V kamenném kině pak stihneme promítat ještě očekávané pokračování série o dinosaurech Jurský svět, který sice nenatočil sám Steven Spielberg, ale intenzivně na něj dohlížel. Komu by to ještě pořád nebylo dost a chtěl by si na poslední chvíli užít kamenné kino Sféra, bude mít poslední příležitost na akční komedii s Reese Witherspoon Divoká dvojka. Pak už zavíráme a mizíme do letního kina.

Letní kino zahajuje kultovní klasikou

Filmový provoz letního kina zahájíme na Filmovém klubu promítáním kultovní klasicky Klub rváčů. Po něm ale přijdou i novinky a filmové premiéry. Nejprve životopisný snímek o jednom z největších spisovatelů všech dob Poutník – nejlepší příběh Paula Coelha.  Bát se můžete pod širým nebem na hororu inspirovaném sociálními sítěmi Odebrat z přátel. Nebyla by to ale ta pravá atmosféra, kdyby nedošlo i na romantické duše a ideální příležitost na jedno z těch prvních letních rande, my při této příležitosti nabízíme film Láska na první boj.  Kdo by si chtěl ve dvojici či partě užít trochu akce a dobrodružství, měl by do letňáku přijít na Sejmi prezidenta se Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli.

A teď už to musí přijít. Ano, na konci června ovládnou letní kino Mimoni. Budou žlutí, budou všude, bude k nim i doprovodný program a děti s vyznamenáním na ně budou mít vstupné za polovinu. Podrobnosti najdete v samostatném článku.

 

 
Únor 2023
po
út
st
čt
so
ne
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.