Dvacítka knižních novinek v kavárně KUS

V Knihotoči jsme opět aktualizovali nabídku knih, které jsou pro vás bezplatně k zapůjčení. Zpestřit si tak můžete chvíle nejen u kávy.

Projekt Knihotoč probíhá v kavárně KUS ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka.

Z nabídky pro vás vybíráme:

Robert Homir: Blízká setkání s UFO
Mimozemšťané versus mimozemšťané
Existence UFO je nespočetněkrát prokázanou skutečností a značné množství těchto neidentifikovatelných létajících objektů je charakterizováno jako „létající talíře“, jejichž posádka však není tvořena mimozemšťany z nepřekonatelných dálav vesmíru, odkud i světelný paprsek letí i celé tisíce let, ale potomky jednoho druhu vysoce inteligentních dinosaurů, kteří mezi námi působí trvale, pravidelně a často, a to již po celé dlouhé věky.

Jaroslav Lacina: Pracoval jsem pro čtyři prezidenty
Politické i osobní osudy našich prezidentů, příběhy jejich rodin či jejich oficiální i soukromý život přitahovaly a přitahují pozornost široké veřejnosti a stávají se čtenářsky vděčným tématem. Zvláštní místo mezi četnými memoáry mají vzpomínkové texty, psané lidmi z bezprostředního okolí prezidentů, jejich nejbližšími spolupracovníky, poradci, úředníky prezidentské kanceláře nebo příslušníky hradního perosonálu. Do této skupiny patří i vzpomínková knížka dlouholetého správce telefonní sítě Pražského hradu, excelentního spojového technika z let 1962-1995, Jaroslava Laciny.

David West: Kriminalistika v komiksech
Balistika, antropologie a místo činu
Pokud jste si oblíbili kriminalistické případy plné schopných detektivů a nebezpečných zločinců, ale nechce se vám číst detektivní romány nebo sledovat TV krimiseriály, je tato komiksová kniha určena přímo pro vás. Díky atraktivním obrázkům s minimem textu se můžete ponořit do světa kriminalistických metod a s jeho kladnými i zápornými hrdiny vyřešit 9 skutečných kriminálních případů.

Barbara Berger: Následuj svůj vnitřní kompas
Jak s lehkostí proplout životem v době přehlcené informacemi…
Existuje spolehlivý způsob, jak v životě činit moudrá rozhodnutí? Jak se snadno orientovat v záplavě informací, které nás bombardují od rána do večera zaručenými radami, co bychom měli a neměli, abychom byli šťastní? A jak rozpoznat, co je pro nás v dané situaci nejlepší? Odpověď na tyto otázky zní: ano, existuje! Každý disponuje jedinečným osobním vnitřním navigačním systémem, fungujícím za všech okolností a propojujícím každého z nás s nejvyšší vesmírnou inteligencí, jež stvořila každého z nás a veškerý život. Každý z nás v sobě má tzv. vnitřní kompas!

Dennis Lehane: Zmizelý svět
Konec jara 1943. Světem zmítá válka, ale americké mafii se daří jako nikdy dřív.
Někdejší zločinecký boss Joe Coughlin nyní působí jako consigliere nechvalně proslulé Bartolovy rodiny a bez velké námahy prosazuje její zájmy v Tampě, Bostonu i na Kubě. Deset let poté, co jsme ho opustili na konci románu Pod rouškou noci, se naučil sdílet domov jen se svým synem a opět vybudoval všechno z ničeho: má peníze, moc, vztah s krásnou ženou a privilegované místo v temném podsvětí. Jenže ho začne pronásledovat smrtelné nebezpečí. A pak také duch – malý chlapec, který se zjevuje na okrajích jeho zorného pole a jako by se mu snažil cosi sdělit.

Václav Vladivoj Tomek: Pražské židovské pověsti a legendy
Pražské židovské pověsti měly velký vliv nejen na českou kulturu. Některé příběhy ovlivnily i zahraniční autory. Například legendu o Golemovi, kterou známe z nesmrtelného filmu s Janem Werichem v hlavní roli, zpracoval i velmi oblíbený spisovatel fantastiky Terry Pratchett v cyklu Zeměplocha. Pověsti a legendy židovské komunity kolovaly po Praze mnoho staletí, ale jejich první ucelený sborník vydal až český historik Václav Vladivoj Tomek. Čtenář se díky jeho pečlivé práci může seznámit nejen s plnou a původní verzí obecně známých příběhů, ale i s pozapomenutými naprosto unikátními legendami pražských Izraelitů.

Romana Junková: Kdyby kočky mohly mluvit
Kniha o tom, jak se na svět dívají kočičí bytosti, kočky a kocourci. Jak vidí nás, takzvané pány tvorstva, co si o nás myslí, jak vnímají naše životy, vztahy, náš každodenní spěch, netrpělivost, nedostatek času, konzumní způsob života. Kočky nám ze své perspektivy poradí, jak se v dnešní uspěchané době zastavit, najít cestu k porozumění a pochopení. Podělí se s námi o tajemství lásky, vzájemné komunikace a blízkého kontaktu. Kniha je doprovázena fotografiemi kočičích mazlíčků.

Hakuna Matata
Dokážeme porozumět Afričanům? Jsme lepší, nebo horší lidé?
Třicet autorů ze tří evropských zemí nasálo inspiraci z devatenácti reálných osudů lidí, kteří žijí v největším keňském slumu Kibera. Hakuna Matata znamená v překladu „žádnej problém“ a je to pestrobarevná směs povídek a básní, jež oslavuje příběhy a přímo i nepřímo zkoumá základní otázku lidství. Kniha zároveň dává šanci zhruba 3000 keňských dětí chodit do školy - výtěžek půjde na dovybavení učebnicové knihovny sdružení Amani Kibera.


Již nyní si můžete prolistovat také tyto tituly:

Simon Lancaster: Na co lidé slyší
Tajné tipy pro ty, kdo chtějí lépe komunikovat.

Šárka Zmátlíková: Cukr, káva, limonáda
Místo na konci světa, ostnatý drát a blázni jí dávají dobrou noc.

Jiří Mára: S Jirkou do světa
Fotokniha, jež vybízí k cestování kolem světa.

Anita Moorjani: Co když je to nebe?
Je-li v životě důležitá cesta, a nikoli cíl, je možné, že nebe je zde – je jím tento fyzický život.

Milan Šedivý: Pod Hádovou zmijovkou
Básně, které vytvářejí přeludnou realitu, vyrůstající ze střípků obyčejnosti a detailů všednodennosti.

Petra Frajová: Cukr a bič… ke štěstí klíč
aneb (nejen) O lásce a chtíči od srdce

Markéta Pilátová: S Baťou v džungli
Román vyprávějící o životě v exilu a o hledání spravedlnosti.

Zdeněk Šafář: Apokalypsa Evropy
Normální pražský zimní den a najednou je všechno jinak.

Rob Knight: Poslouchej své břicho
Proč jsou pro nás tak důležité mikroorganismy?

Martin Štefko: Poslední polibek
Strach a chtíč. Patrně dva nejstarší, nejsilnější a nejpronikavější lidské pocity.

Petr Šámal: Záchranáři
Tragédie a příběhy z Krkonoš.

František Kotleta: Spad
Je po válkách, které nikdo nevyhrál.

 

 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.