Dobrou chuť od Podkrkonošského symfonického orchestru

Po Čtenářském deníku s hercem Petrem Stachem a Předpovědi počasí s meteoroložkou Alenou Zárybnickou přichází Podkrkonošský symfonický orchestr s dalším neotřelým počinem – spolu s komikem Petrem Vydrou popřeje divákům „Dobrou chuť“ v propracovaném celovečerním pořadu stojícím na pomezí klasického koncertu symfonického orchestru a klubového vystoupení stand-up komika. To vše na téma jídla a pití.

Celovečerní menu bude nabité řadou originálních hudebních i nehudebních překvapení. Takových, které nelze dopředu prozradit bez toho, aby byli diváci ochuzeni o polovinu zážitku, který skutečně zdaleka nebude „jen“ o hudbě a průvodním slovu. Kdybychom ale měli naznačit alespoň přibližně, co se bude hrát - je jasné, že v žádném programu o jídle nemůže chybět Smetana. Ale víte, co má společného Bedřich Smetana s pivem? Nebo tušili jste, že podle jedné z nejslavnějších světových oper byl pojmenován recept na těstoviny? To a mnoho dalšího se na koncertu dozvíte. Ostatně hudebně se bude podávat i čaj, perník nebo šampaňské – mnohdy nezvyklým způsobem a na nezvyklé nástroje.Orchestr zahraje nejen notoricky známé skladby typické klasické hudby, které Petr Vydra uvede v nečekaných souvislostech, ale na programu budou i poměrně překvapivé skladby jako například zhudebněný recept kuchařky M. D. Rettigové, který za doprovodu orchestru přednese sopranistka a turnovská rodačka Kristýna Poláková. Chybět nebude ani filmová hudba jako například z filmu Adéla ještě nevečeřela.

To vše ve spojení se suchým a vypointovaným humorem Petra Vydry, který během večera bude vším, jen ne typickým moderátorem koncertu klasické hudby, slibuje unikátní a mimořádně zábavný zážitek. Nenechte si ho ujít.


sobota 20. května od 19.30 hodin
Střelnice

VSTUPENKY


Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.