Divadelní představení Psaní Ježíškovi se ruší, nahradí ho Chorea Bohemica

Ač nás to velice mrzí, jsme nuceni zrušit prosincové abonentní divadelní představení Psaní Ježískovi. Důvodem je zdravotní stav jednoho ze členů souboru. Jako náhradu jsme pro vás vybrali vystoupení hudebně tanečního divadla Chorea Bohemica. V případě, že se rozhodnete využít této nabídky, jsou na toto představení platné vaše zakoupené vstupenky. Lístky je samozřejmě také možné vrátit, a to na recepci Kulturního centra Střelnice. Tato možnost se týká i majitelů abonentních vstupenek.

Chorea Bohemica je špičkový český umělecký soubor v oblasti jevištního ztvárnění tradičních projevů lidového umění, který svým současným pojetím pokladů českého folklóru, zdůrazňujícím především jeho humor a poezii, dosahuje kdekoliv a při každém vystoupení nejužšího kontaktu s divákem.

Vánoce s Choreou

Představení obsahují vedle vánočních obchůzek a koled celkem čtrnáct legend, které byly vytvořeny postupně a jsou různě obměňovány. Ve vzácné syntéze tradiční hudby, zpěvu, tance, lidového divadla a výtvarného cítění jakoby vdechla Chorea Bohemica život naivním figurkám českých betlémů, malůvkám na skle, rytinám starých nebeklíčů i světské radosti ze života. V českém vánočním repertoáru, jak jej prezentuje tento soubor, koluje nepřetržitá sounáležitost umělé a lidové hudby, vane z něj kouzlo barokních kancionálů, kantorských pastorel i pastýřského vytrubování. Všechno jakoby se slévalo do jediného tvaru pravého, nefalšovaného světa poezie. Chorea Bohemica tak tlumočí soudobými výrazovými prostředky nepomíjivý půvab Vánoc současnému divákovi.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.