Divadelní Lháři jsou zábavnou komedií plnou skvělých herců

Představení Lháři se do turnovského Městského divadla chystá 21. března. O skvělých hercích, zajímavostech z přestavení a historkách ze zákulisí se v rozhovoru rozpovídala producentka Rozálie Víznerová.

O čem jsou Lháři?

Je to milosrdná komedie o nemilosrdných věcech, která tvrdí, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř! Jednoduše by se dali Lháři popsat jako britská černá komedie o citlivých policistech, které dělí od vytoužených vánočních svátků jen poslední, ale velmi choulostivý úkol. Pod tíhou vánoční atmosféry se však snaží o lidský přístup, který jejich autoritu strážců zákona dočista zesměšní a znemožní.

Čeká diváky pohodová komedie nebo něco málo k zamyšlení?

Diváci se mohou těšit na zábavnou komedii, která je ale zároveň bude držet v napětí. Můžu zaručit, že se hodně zasmějí, a to nejen díky skvělému Vaškovi Koptovi v hlavní roli.

Máte nějakou vtipnou historku ze zkoušek?

Vzpomínám si, že Vašek Kopta měl hodně práce a bylo těžké jeho čas sladit s časy ostatních sedmi herců. Jednou jsem domlouvala zkoušku a Vašek říkal, že ráno točí na Barrandově, pak má večer představení v Semaforu a před tím zkoušku a že nechce zkoušet, že by se ani nestihl najíst. A já na to, co máš rád? On řekl že řízky, tak byly kuřecí i vepřové s bramborovým salátem. Vašek přijel, najedl se a krásně jsme dvě hodiny zkoušeli. Herce si jako producent musím hýčkat.

Proč stojí za to na Lháře do divadla přijít?

Podařilo se mi dát dohromady partu skvělých lidí, kteří se mají rádi a na každé představení se těší. Takže si myslím, že by měli přijít hlavně kvůli hercům. Dámy se mohou těšit na charizmatického Vaška Koptu, slečny si zase oblíbí úžasného Vojtu Záveského, kterého znají z Vinařů nebo ze stand-upů Na Stojáka. Dále můžou vidět i Simonu Vrbickou, manželku Vaška Kopty v jejich prvním společném účinkování na jevišti od konzervatoře.

Jak se těší do Turnova sami herci?

Jana Šulcová: „V Turnově jsme už hráli naše představení Velký holky nepláčou, kde hraju sebevědomou dámu, která ráda chodí po večírcích, krásně se oblíká a ráda okouzluje muže. Tehdy jsme měli v divadle plno, bylo to krásné představení se skvělými diváky. Ve Lhářích hraju potrhlou starou babku, která svým chováním způsobuje spoustu vtipných situací. Toto představení mám moc ráda a i my herci se často během představení odbouráme, tak doufám, že diváci opět přijdou a užijí si s námi krásný večer.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.