Čeká nás týden ve znamení Modrého kocoura

Vážení milovníci kultury,

tento týden se uskuteční již 22. ročník přehlídky Modrý kocour. Do Turnova zavítají stovky divadelníků a představí se vám v téměř třicítce představení. Festival bude zahájen v úterý divadelní dílnou a bude pokračovat až do nedělního odpoledne, kdy proběhne slavnostní zakončení. Letošní kocour nabídne jako vždy mimo divadelních her i pohádky pro děti a zajímavá setkání či dílny. Kromě turnovských spolků (Turnovské divadelní studio, Kámoš drámoš) se můžete těšit na soubory z Kladna, Prahy, Havlíčkova Brodu či Liberce. Kompletní program.

Srdečně vás zveme i na následující pořady:

Agnus Dei

Prosinec 1945, ženský benediktinský klášter v Polsku. Jedna z řeholnic hledá pomoc u lékařů z francouzské mise Červeného kříže. Mladá stážistka Mathilde Beaulieu se rozhodne porušit pravidla a začne benediktinky pravidelně navštěvovat. Záhy zjistí, že mnoho sester je po opakovaném znásilnění ruskými vojáky těhotných, jiné mají příznaky pohlavních chorob. Konvent je tak postaven do těžké situace: má přijmout odpovědnost mateřství nebo opustit děti zrozené z hříchu?

úterý 21. února od 19.30 hodin, kino Sféra, vstupné 100 Kč, studenti a členové FK 80 Kč


Srí Lanka

Ostrov Srí Lanka je označován za smaragd v Indickém oceánu.

Vydáme se na čajové plantáže, poznáme život lidí na břehu oceánu a seznámíme se s historií prastarých královských měst a nejstarších buddhistických památek na světě. Uvidíme divoké slony i krokodýly, nahlédneme do života rybářů a těžké řehole rybolovu a vyprávění s data projekcí dokreslí všudypřítomná nádherná příroda. Nejenom obecně známá fakta, ale zajímavosti a perličky, které za svých několik návštěv posbírala průvodkyně Radka Tkáčiková.

středa 22. února od 18 hodin, kino Sféra, vstupné 90 Kč


LEGO® Batman film - kostýmová projekce

V neotřele odlehčeném duchu, díky kterému se film „LEGO® příběh" stal celosvětovým fenoménem, se dočkal vlastního filmového dobrodružství i nejslavnější superhrdina.

V kině Sféra se navíc uskuteční kostýmová projekce, která je určena primárně dětem, film ale zaujme širokou cílovou skupinu. Diváci v kostýmu budou mít snížené vstupné, za lístek zaplatí pouze 90 Kč, všichni diváci se navíc mohou těšit na losování o krásné ceny před začátkem filmového představení. Téma kostýmů není pouze Batman, ale všichni komiksoví superhrdinové, rádi tedy v kině uvítáme třeba Spider-Mana, Supermana a další strážce spravedlnosti.

sobota 25. února od 14.30 hodin, kino Sféra, vstupné 120 Kč / 90 Kč
 

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.