Březnové knižní novinky v Knihotoči

V kulturní kavárně KUS máte díky Městské knihovně Antonína Marka možnost si například ke kávě bezplatně zapůjčit novinky ze světa knih, které pravidelně obměňujeme. Přijďte si zpříjemnit nevlídné jarní dny příjemným počtením. Co nabízí Knihotoč tentokrát?

Od našich tvůrců v nové nabídce naleznete například Prince Jůtůbera od Oty Linharta, knihy Bára krotí rodinu Mileny Durkové, Kdy se dotknout dospělosti Zuzany Maléřové, Kolem světa Jiřiny Todorovové, Noclech na letišti Gatwick od Zbyňka Vybírala nebo také Vysočinou po stopách Santiniho od Marie Holečkové.

Od zahraničních autorů si můžete vypůjčit knihy Náhradní život Lidije Dimkovské, Džehenem Dušana Čatera, Tvrdohlavá stvoření Aimee Bender, Vlčí měsíc Julie Llamazares či Experiment Stéphane Allix.

PODROBNĚJI

Pan Brambora a jeho kamarádi
Markéta Hrubešová

Vydejte se na plavbu s kulaťoučkým panem Bramborou a jeho kumpány – panem Rajčetem, Rošťandou Slunečnicí, paní Kukuřicí a nerozlučnou dvojkou slečnou Vanilkou a Bobem Kakaovým – a dočtěte se o tom, odkud vlastně pocházejí plodiny, se kterými se běžně setkáváme na talířích

Labyrint u mrtvého ženicha
Jana Rečková

I malé město může ukrývat velká tajemství, ať už přímo na očích nebo třeba pod zemí. Lidé z Klášterka umí svá tajemství udržet dobře – podzemní labyrint je něco, o čem se cizím na potkání rozhodně nevykládá. Vstup do kláštereckých katakomb nezná každý a zmapované je pořádně nemá nikdo. Proč se také zdržovat v temných a úzkých chodbách bez konce, kde ze tmy září rudé oči a zatuchlým vzduchem se nesou připomínky historek o mutantech?

Každý král je sám
Josef Snětivý

První kniha hudebníka a nakladatele Josefa Snětivého. Muzikant, příliš bezvýznamný na to, aby v románu byť jedinkrát zaznělo jeho jméno, putuje od jednoho nezdaru k druhému a nakonec sám sebe pasuje na Ježíšova následovníka. A jako na potvoru mu bude za pár měsíců třiatřicet! Jeho křížová cesta, lemovaná podivnými koncerty a trapasy na poli lásky skončí velkým otazníkem, když na vykřičník už se nezmůže.

Raclette
Borut Golob

Notoricky nezaměstnaný hrdina tohoto románu s ledovým klidem rozebírá a vzápětí zahazuje do škarpy všechno, co se mu připlete do cesty. Neunikne nikdo, jeho partnerka, její kolega, její rodiče, nejbližší společný přítel, Habsburkové, bývalý spolužák,.. To vše vetkáno do příběhu odehrávajícího se během jediného dne, v němž se náš hrdina rozchází se svou partnerkou. A důvod? Rozteklý, pronikavě páchnoucí sýr s exotickým názvem Raclette.

Carpathia
Maroš Krajňak

Autor s pečlivostí a pomalostí koronera ohmatává historii i současnost prostoru, který je vymezen titulem a kterým se prohnala světová válka. Svět, kde se žitá skutečnost prolíná s tou mytickou i paramytickou, obývají lidé nadaní nadpozemskými vlastnostmi. Vypravěč se s nimi na své existenciální pouti k vlastním kořenům setkává, ale především potkává sám sebe a pokouší se najít své vlastní místo v tomto krásném, ale nelítostném světě.

O lásce a EKG
Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš

Literární kabaret EKG, pořádaný v divadle Archa, oslavil desáté narozeniny. K nim si jeho otcové (spisovatelé Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš) nadělili knižní sborník O lásce a EKG, kam přispěli autoři, kteří v jejich pořadu během těch deseti let vystoupili. Pořad se stal za dobu svojí existence svébytným kardiogramem české literatury, což dokládá i tato knížka s bohatou obrazovou přílohou.

Krajinou řeky Doubravy
Marie Hrušková

Netradiční putování krajinou řeky Doubravy – od pramenů po ústí Labe. Autorka putovala po tajemných místech tohoto kraje, po kterých procházela známá i neznámá historie, a pokusila se tak zmapovat stopy, které na tváři krajiny zanechala minulost.

Umřít pro film?
Václav Junek

Umřít pro film? rozhodně není obvyklá memoárová kniha o tom jak jsme kdy co natáčeli a jak u toho bývalo veselo. Naopak – vypráví především o osudech celé dlouhé řady vesměs významných českých umělců i umělkyň, jejichž osudy film, televize či umění vůbec zásadním způsobem poznamenaly.

Milí pokusní králíci
Jaroslav Flegr

Milí pokusní králíci - tak začíná většina autorových literárních příspěvků na stejnojmenné facebookové stránce. Jejím primárním účelem je získat co největší počet pokusných osob do studií probíhajících na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. K propagaci využil autor svého blogu, kde vtipným způsobem glosoval některé společenské události a popularizoval vědecké bádání novinkami ze světa vědy, soutěžemi a drobnými žerty. Postupně tak vytvořil jakýsi literární útvar, jehož hlavním cílem bylo nalákat nové účastníky internetových pokusů a vedle toho také pobavit a poučit čtenáře.

Neumělcům života
Marek Orko Vácha

V první části knihy je zvýrazněna radost člověka z bytí, radost z Boha, radost z tvorby, radost z rozhodnutí, radost z toho, že všichni jsme pozváni k umění a že zadáním člověka je být obrazem Božím. Ve druhé části důsledky, kam až může odpovědnost člověka za jeho vlastní osud zajít. Bůh, který si natolik váží člověka, že neudělá nic proti jeho vůli, byť by tato vůle byla destruktivní nebo sebedestruktivní.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.