Březen je měsícem čtenářů a Městská knihovna Antonína Marka vyhlašuje nejlepšího "Tátu čtenáře"

Březen – měsíc čtenářů je již tradiční akcí, které se mezi dalšími 400 knihovnami z celého Česka účastní i Městská knihovna Antonína Marka v Turnově. Šestý ročník celostátního projektu se hlásí k původním myšlenkám a březen se tak stává měsícem nejen čtenářství, ale především čtenářů. Není to tedy pouze výzva pro knihovny, ale pro všechny instituce, kterým není lhostejný osud vzdělanosti naší společnosti a alarmující a stále vzrůstající celostátní procento takzvané druhotné čtenářské negramotnosti. Tedy neschopnosti vnímat přečtený text a následně jej reprodukovat, nehledě rovněž na techniku čtení. Březen – měsíc čtenářů je zároveň příležitostí přiblížit instituci knihovny široké veřejnosti. Jednou ze součástí programu je totiž anketa, průzkum mezi čtenáři i nečtenáři.

Průzkum se bude obracet speciálně k lidem, kteří buď nečtou, nebo ke čtenářům, kteří ale nechodí do knihovny, jeho cílem je zjistit důvody. Šetření bude mít formu ankety ve spolupráci s TvA . Průzkum by mohl ukázat, co v knihovně chybí, měl by mít vypovídací hodnotu o procentu nečtenářů na Turnovsku. Následně bude možné hledat řešení, jak daný stav změnit

Čtenář roku 2015 - Táta čtenář

V centru našeho zájmu je letos opět čtenář a čtení ve všech jeho formách. Rádi bychom pokračovali v tradici oceňování našich nejlepších čtenářů. Již popáté budeme v březnu hledat a oceňovat takzvaného „Čtenáře roku“. Tentokrát to bude nejlepší „Táta čtenář“ a jeho děti z řad návštěvníků knihovny. Hlavním kritériem nebude jen počet přečtených knih, tak jak je to u „Prázdninového čtenáře“, ale hodnotí se též aktivita tatínků společně s dětmi, například účast na různých soutěžích a akcích knihovny. Nejlepší Táta čtenář z naší knihovny postupuje do regionálního kola a bude-li úspěšný, tak do kola celostátního, za stejných podmínek, jako vloni u čtenářské rodiny. Nejlepší Táty čtenáře v této chvíli již známe. Jsou to Jiří Moudrý, Radim Pochop a Ondřej Zajíc. Převezmou své ocenění za město Turnov na zasedání Zastupitelstva města Turnova ve velkém sále KC Střelnice z rukou starosty ve čtvrtek dne 26. března 2015 v 17 hodin odpoledne.

Cílem všech těchto aktivit je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.