Ani v létě Knihotoč nezahálí a nabízí knižní novinky

V Kavárně KUS máte díky Městské knihovně Antonína Marka možnost si nejen ke kávě bezplatně zapůjčit novinky ze světa knih.

V srpnu přibyly nové kousky. Přijďte si tak prolistovat například 50 vzkazů ženám od Michala Brozmana, Experiment Allixe Stéphane, Zpověď střapaté holky od Radky Hartmanové, Bajky z divokých vajec Terryho Jonese, Deník anděla strážného od Eduarda Martina, Volavku Petry Stré nebo Milostný obraz Jacquese Renoira a Lásku v mnoha podobách Zuzany Peterové.

 

Podrobněji:

Jiří Padevět
Tři Králové

Publikace provede čtenáře po místech spojených s legendární odbojovou organizací Tři králové. Navštíví místa, na kterých připravovali výbušniny a ilegálně vysílali Josef Mašín, Václav Morávek a Josef Balabán, ale také řada jejich spolupracovníků.

Ondřej Šebesta
Santiago de Compostela (portugalskou cestou)

Do tohoto místa, k hrobu Svatého Jakuba, se stékají jednotlivé poutní trasy z celé Evropy, ročne sem dorazí téměř 300 000 poutníku z celého světa. Proč to dělají? Jaké k tomu mají důvody?

Donald Trump
Vraťme Americe její velikost

Slavná kniha amerického prezidentského kandidáta, kde říká: „Nastal čas navrátit Ameriku jejím právoplatným majitelům – americkému lidu. Nehodlám hrát tutéž hru, jakou hrají politikové už dlouhá desetiletí…“

Barbara Cartland
Láska v ohrožení

Když dobrodruh a agent britské tajné služby Drogo Forde dorazí na pokraji vyčerpání do Ampuly, nemá času nazbyt, neboť potřebuje předat svým nadřízeným informace o tajných plánech ruských nepřátel. Přesto neodmítne pomoc krásné dívce v nouzi.

Vladimír Procházka
Přežila jsem peklo: čili, Posnídal jsem chilli s kambodžskou princeznou

Autentický životní příběh kambodžské princezny v době hrůzovlády Rudých Khmerů.

Michaela Štěchová
Anna zachraňuje svět

Mladá dobrovolnice Anna přijíždí učit angličtinu do lombocké školy v Indonésii, kterou podporuje nezisková organizace z Evropy. Přitom se potýká se svérázným smyslem pro realitu zdejších obyvatel.

Olga Černá
Jinde

Kniha přináší sedm literárních pohledů na téma, které se stalo rozbuškou politických debat a vděčným objektem populistů. Může vytvořit odrazový můstek pro debatu učitelů literatury, občanské výchovy nebo historie o tom, co to znamená, stát se cizincem v nové zemi.

Naďa Dubcová
Jsem tu na kus řeči

Kniha je složena z krátkých, převážně humorných textů, protože autorka má ráda humor a většinou i vážnější situace řeší s humorem.

Jan Sonnergaard
Poslední neděle v říjnu a jiné temné příběhy

Povídky Jana Sonnergaarda v Dánsku způsobily malou revoluci. Do jejich objevení tu žánr povídky platil za zaprášenou a lehce trapnou záležitost pro intelektuály, Sonnergaard ve svých krátkých prózách úderným jazykem, tématy i hodně černým humorem zasáhl i ty, kteří knihy vlastně nečtou.

Ladislav Vízek
Pro lidi jsem Láďa

Lidi dřív často chodívali na fotbal, jen aby viděli Láďu Vízka a jeho někdy až pohádkovou hru v útoku. Nastupoval za kdysi mistrovskou Duklu, za reprezentaci, za olympijský výběr. Pokud by na prahu osmdesátých let vládly dnešní poměry, přestoupil do některého ze slavných evropských klubů a byl by světovou celebritou.

Cory Taylor
Budete mi chybět, až tu nebudu

Australská spisovatelka Cory Taylor během pár týdnů před smrtí napsala tuto knihu. Bez patosu a sentimentu, dokonce s humorem popisuje rozporuplné pocity z umírání a smrti.

Veronika Válková
Mezi indiány: Dcera náčelníkova

Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.

Květen 2023
po
út
st
čt
so
ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.