Aneta Langerová si vybrala pro svůj jarní koncert turnovskou Střelnici

Aneta Langerová vydala koncem loňského roku novou desku Na Radosti a na stejnojmenném jarním turné se ji chystá představit svým fanouškům. Koncertní zastávky si pečlivě vybírala a turnovské Kulturní centrum Střelnice je jedním z pouhých dvou míst na severu Čech, kde zpěvačka vystoupí. Na koncert za doprovodu kapely, smyčcového tria a piana se mohou Turnované těšit už 13. března.

Turné Na radosti 2015 svou atmosférou naváže na úspěšný projekt Pár míst, na rozdíl od něj však koncerty nebudou jen akustické. Anetu Langerovou doprovodí kapela, smyčcové trio a piano.

Autenticita. Osobitá melodika. Silné příběhy – takové je nové album Anety Langerové, na kterém se melodické písně přelévají z šansonové výpovědi s doprovodem klavíru přes syrové kapelní provedení do sugestivní až filmové symfonické instrumentace. Pro celkový zvuk alba jsou charakteristické i kytarové riffy a  „podomácku“ vytvořené zvukové samply - prázdný hrnek od kávy se lžičkou, zvuky těla, hořící a praskající kamna či zvuky šumavského lesa.

Příběhy žen a dívek

Inspiraci při vytváření nové desky hledala Aneta na magickém místě obklopeném hlubokými šumavskými lesy. „Na Radosti je místo, kde se zastavil čas a s ním i příběhy lidí, kteří tam žili. To prostředí jsme si zamilovali, okouzlilo nás a vtáhlo do děje příběhů, které chceme vyprávět,“ říká zpěvačka.

Nová autorská deska Anety Langerové obsahuje dvanáct písní vyprávějících o dívkách a ženách, které spojuje jejich čistota, křehkost a současně odvaha a odhodlání jít vlastní cestou. Dokáží naslouchat svému vnitřnímu hlasu a nachází v sobě sílu překonat jakoukoliv překážku, kterou jim život klade do cesty.

„Vyprávět příběhy, na které mohu nahlížet zvenčí, a přesto je prožívat, je pro mě nová, osvobozující zkušenost. Hodně jsme četli, čerpali z legend a příběhů, v písních se však samozřejmě objevují i momenty, které se prolínají s mým životem. Třeba v Bříze zpívám o stromu, v jehož koruně mi táta postavil domek a já z něj pozorovala svět. Ta bříza rostla se mnou, je pevná, symbolizuje mě i můj domov,” dodává Aneta, která vyrostla na venkově, a proto je pro ni nová deska pomyslným “návratem domů” ke svým kořenům.

Březen 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.