Abonentní řady trochu jinak

Tradičně jste se během letních měsíců mohli seznámit s chystanými abonentními řadami. Projít si nabídku představení či koncertů a rozhodnout se, zda se i letos stanete našimi abonenty. V srpnu se potom naplno rozjel prodej legitimací. Vzhledem k pandemické situaci, nejisté budoucnosti a také osudu minulé abonentní řady proběhne letos vše trochu jinak.

Divadelní abonentní sezóna bude zahájena až v listopadu. S posunutým začátkem se tak posouvá i začátek předprodeje. Abonenti si své abonmá budou moci obnovit v průběhu celého měsíce září. Od října budou uvolněna k prodeji všechna ostatní neobsazená místa. Noví abonenti si potom mohou vybírat místa neobsazená stávajícími abonenty již v průběhu září. V říjnu se také spustí volný prodej vstupenek na představení do konce roku. Stejný princip prodeje abonentních legitimací a vstupenek bude fungovat také u řady Turnovských hudebních večerů a Cestovatelského klubu (pouze s menším rozdílem v zahájení sezóny, viz níže).

Diváky o divadlo rozhodně neochudíme, přestože abonentní řada začne až v listopadu, bude několik příležitostí, kdy do divadla vyrazit už dříve,“ uklidňuje nedočkavé návštěvníky divadelní dramaturgyně Daniela Weissová a dodává: „aktuálně se v našem divadle hodně zkouší, chystají se premiéry hned několika turnovských amatérských divadel, můžete se tak těšit na novou hru Společnosti bloumající veřejnosti i Kámoše Drámoše. Dalšího uvedení hry Ve stodole u slepic se konečně dočkají i oblíbené herečky ze souboru Nakafráno, a to už v září. Právě na září bylo přesunuto skoro vyprodané představení Fantastická žena a stihneme ještě Listopad s Michalem Dlouhým. To vše ještě předtím, než začne divadelní abonmá. A aby toho nebylo málo, tak se samozřejmě moc těšíme a všechny srdečně zveme na skvělá divadelní představení v rámci Divadla Na terase, která se uskuteční během léta.“Abonentní divadelní řada bude v nové sezóně čítat sedm představení. Nový termín dostane několik představení ze zrušené loňské sezóny, ale těšit se můžete i na nové kousky. Za divadelní abonentku zaplatíte výhodných 1820 Kč.

Věříme a doufáme, že se naši diváci vrátí, stejně jako že už nebudou žádné další plošné lockdowny. Chceme se s vámi potkávat, bez vás, diváků, to totiž nejde,“ doplňuje Weissová.

Druhou výraznou abonentní řadou jsou Turnovské hudební večery. I zde se intenzivně připravuje a jedná. Oproti divadelnímu abonmá si hudební večery dodrží zahajující termín, který připadá na říjen. Právě v polovině října se tak můžete těšit na tradiční pořad Imuza uvádí, v kterém se opět představí mladá hudební naděje.

„Podařilo se nám najít spoustu náhradních termínů pro koncerty ze zrušených akcí. Diváci tak o interprety z loňska nepřijdou,“ říká hudební dramaturg Karel Šírek. Vedle Kytarového dua (původně plánovaného na 18. března a poté na 3. listopadu 2020) se tak můžete těšit i na Pěvecký sbor Antonín Dvořák s dříve avizovaným programem nebo klavírního virtuosa Igora Ardaševa. Podrobnosti o ceně abonentní legitimace budou upřesněny.Vrátí se i Cestovatelský klub, a to již v říjnu. Ve středu 6. října se můžete těšit na Jihoafrickou republiku s Tomášem Hájkem a ve středu 27. října vás potěší slíbená a odložená Barma Pavly Bičíkové. Cestovatelský klub se vrátí v plné síle ve svém běžném formátu, tedy 2x v měsíci, pravidelně vždy ve středu v kině Sféra. Podrobnosti o ceně abonentní legitimace budou upřesněny.
 

Duben 2023
po
út
st
čt
so
ne
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
Facebook Instagram
Kulturní centrum Turnov, s.r.o.