Básníci ticha 2022

Básníci ticha 2022

vstupné v předprodeji: 390 Kč
vstupné na místě: 490 Kč
studenti: 200 Kč
děti do 15 let zdarma

Letošní festival hudební alternativy přivítá uskupení Kluk z Husovky, kapely Nina Rosa, Ladě, Zrní a hudební projekt Polanský & Langman.

LINE-UP

17.00 - Kluk z Husovky
18.30 - Nina Rosa
20.00 - Ladě
21.45 - Zrní
23.30 - Polanský & Langman


O KAPELÁCH

Kluk z Husovky
Písničkář Kuba Horák, někdejší frontman novoborské folkové kapely Zhasni, která daleko překročila hranice severních Čech, se v létě minulého roku přihlásil s autorským projektem Kluk z Husovky. Je to nejen titul debutového sólového alba, ale také název nově vzniklého muzikantského uskupení. Popovo-folkovou partu tvoří, vedle textaře a kytaristy Kuby Horáka, Petr Kamiš (pekuse, cajon, aranže, zpěv), Martin Habr (baskytara, klávesy, tahací harmonika, zpěv), David Singer (housle), Tomáš Hoskovec (eletrická kytara, zpěv) a Mrca Holan (foukací harmonika, zpěv). Sami o svém projektu říkají „Známe se dlouho, ale právě začínáme,..." 

Nina Rosa
Nina Rosa je kapela slovenské zpěvačky, písničkářky a houslistky Niny Marinové, žijící v Praze. Přídavek Rosa si dala podle svojí babičky, jejíž celoživotní podpora byla pro kariéru vnučky zásadní. V kapele spolu s ní vystupuje ještě kytarista Antonín Dlapa a akordeonista Michal Mihok. Těšte se na pestrou směs hudby s prvky jazzu, reggae, folku nebo soulu.

Ladě 
Máte rádi hudbu, která „pohladí po dušičce“? Tak muzika kapely Ladě to asi nebude. Parta sdružená okolo charismatického zpěváka a básníka Michaela Kubesytotiž nenabízí nějaké vymazlené trendy pozlátko, ale spíše syrovost životem otřískané duše. Písně jsou něžné, syrové, plaché i sprosté a vždy opředeny originálním zvukem kytaristy Petra Uviry. Ladě svou hudbou vlastně jen podtrhují rockové písničkářství, ze kterého jde cítit blues, alternativa, ale zároveň jsou kapelou, která žánry posunuje dál a dává jim punc originality a osobitosti. Velkou předností kapely jsou také jejich živá vystoupení - ať už elektrická nebo akustická - zanechávající velmi pronikavý  a intenzivní dojem.

Zrní 
"Jsme Zrní. Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Na hudbě nás baví objevovat nový možnosti a kombinace. Hrát si, bejt spolu v hudební krajině, kterou společně vytváříme. Baví nás zkoumat, vyjadřovat a sdílet svý pocity. Většina našich písniček vzniká společnou improvizací. Hodně nás inspiruje příroda, její trvalý principy, krajina, lidová hudba, ale stejně tak vycházíme i ze současný, rychlý, elektronický doby, která přináší zvuky strojů, aut, měst, specifický lidský pocity a situace, i nový hudební možnosti. Zpíváme česky. Je nás pět. Hrajeme spolu od roku 2001 pořád ve stejnym složení. Hudbou chceme šířit chuť pozorovat, fascinovat se, brát život jako hru a velkej zážitek. Na outfit sere pes. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen."

Polanský & Langman
Ve chvíli, kdy se Emül Langman po sedmi letech v zahraničí vrací do Prahy a kdy se Andrej Polansky s rodinou stěhuje z Prahy do Berlína, se rodí projekt Andrej Polanský wtf Emül Langman. Na ose Praha-Berlín tak vznikají od roku 2012 nové alternativní tvary přesahující hranice. Andrej a Emül se tak vrací k písním, které již hráli s kapelou All Tomorrow’s Parties Band a znovu rozebírají materiál do posledního šroubku, aby pak znovu sestavili nové objekty. Tím, že, využívají alternativních minimalistických přístupů a úpravou hudby i textů, dávají písním nový, aktuální a alternativní obsah.

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.