Archiv - strana 66

Jak vidí turnovskou kulturu mladí? Středoškoláci nám to řeknou

Kulturní centrum Turnov se rozhodlo dát prostor mladým lidem a otevírá na svých webových stránkách novou rubriku Očima studentů. Turnovští středoškoláci tak dostávají možnost aktivně se zapojit do kulturního dění v našem městě a budou svými články a fotografiemi obohacovat aktuální zpravodajství i publicistiku.

První dvě aktivní stážistky se jmenují Tereza Kábelová (na titulní fotografii) a Lucie Hloušková. Obě jsou studentkami turnovského gymnázia. Lucie se na stáž přihlásila zejména jako fotografka a její první práci si můžete prohlédnout ve fotogalerii z koncertu Petra a Hany Ulrychových na našem facebooku.  Tereza se ujala pozice redaktorky a její první reportáž popisuje zážitek z koncertu Ančerlova kvarteta v Městském divadle.
 

Více >

Připravili jsme nový pořad: Přijďte si zatančit na Nedělní odpolední čaje

Že nedělní odpoledne patří na Střelnici jednou měsíčně živé hudbě, si už asi všiml každý. Teď ale přichází Kulturní centrum Turnov s novinkou. „Rozhodli jsme se rozdělit nedělní program na dva různé pořady a po měsíci se tak bude střídat Setkání s dechovkou a Nedělní odpolední čaje,“ popisuje iniciátor nové podoby nedělního programu David Pešek. A právě na tento týden se chystá první program nových Nedělních odpoledních čajů, zatančit si budete moct na živou hudbu skupiny Retro Five.       Aby si na své přišel opravdu každý, budou nedělní odpoledne nabízet různou hudbu. Minulý měsíc začalo Setkání s dechovkou, tančil se valčík či polka. V říjnu nastupuje zase nová podoba Nedělních odpoledních čajů, tentokrát se bude tančit za doprovodu kapely Retro Five, která nabízí repertoár plný písniček od 60. let až do současnosti. Užijete si tedy třeba i swing a rock´n´roll.

 

Více >

Petr a Hana Ulrychovi naplnili sál Střelnice i všechna očekávání

Zpívají spolu už padesát let a možná proto jim to ladí nadmíru dobře. Petr a Hana Ulrychovi jsou sourozenci a zakladatelé skupiny Javory, která v sobotu večer vystoupila v Kulturním centru Střelnice. Diváci naplnili řady, lístků se prodalo přesně sto osmdesát.

Petr a Hana Ulrychovi odehráli v Turnově jubilejní koncert, který byl průřezem toho, co spolu tito dva výborní hudebníci na české scéně dokázali. Došlo na písničky z beatových začátků, ale i nejnovější skladby. Na své si tedy musel přijít opravdu každý.
 

Více >

Tento týden si nenechte ujít černý humor a kvalitní koncerty

Ať je počasí jakékoli, nabídka Kulturního centra Turnov dokáže zvednout náladu i v deštivých dnech. Nadcházející týden se ponese hlavně v hudebním duchu, na své si ale přijdou i filmoví fanoušci.

Toužíte-li po kvalitním hudebním zážitku, vydejte se už ve středu do Městského divadla na koncert Ančerlova kvarteta. Máte-li náladu na neotřelý filmový zážitek, je tu pro vás středeční Filmový klub s černou komedií Divoké historky. Nedělní odpolední čaje pak naplní tóny kapely Retro five, která vás svými tanečními písněmi pozve rovnou na parket.

Více >

16.10.2014

Kino nejen pro seniory slaví v Turnově první narozeniny a velký úspěch

Je to přesně rok od chvíle, kdy turnovské kino Sféra zahájilo dopolední promítání nejen pro seniory. Za tu dobu se posunulo od jednoho promítání měsíčně k jednomu týdně a jeho průměrná návštěvnost je v porovnání s večerními projekcemi vysoká.

Promítání kina nejen pro seniory začalo loni v říjnu jedním představením měsíčně, hned se ale rozšiřovalo na dvě. „Měli jsme rychle vyprodáno, proto se promítání zdvojnásobilo a teď už hrajeme každý týden,“ říká dramaturg kina Sféra Adam Švancar.

„Nenabízíme jen levnější filmové představení, ale hlavně příjemný společenský zážitek. Lidé si zvykli se u nás setkávat s přáteli, zajít po promítání na oběd a to dopoledne si prostě užít,“ vysvětluje si úspěch Adam Švancar. 

 

Více >

15.10.2014

Posezení na Pohovce s Bárou Munzarovou mělo bulvární nádech

Pozvání do pravidelného měsíčního pořadu Pohovka přijala tentokrát herečka Bára Munzarová. Povídání bylo o to zajímavější, že jsou s moderátorem Petrem Vydrou bývalí spolužáci. Řeč tedy přišla i na historky z dětství a slavné rodiče. Bára pobaveně vyprávěla, jak měla její maminka u hlavy pistoli, že se na herecké škole ocitla vlastně náhodou a uvedla na pravou míru své údajné těhotenství.

Herečka Bára Munzarová se narodila do slavné rodiny, její maminka Jana Hlaváčová a tatínek Luděk Munzar jsou nezapomenutelnými postavami české divadelní scény i filmového plátna. Bára absolvovala DAMU a začínala v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni, odkud přešla do pražského Divadla na Vinohradech. 

Více >

Turnovské letní kino je nejúspěšnější v republice

Letní kino v Turnově je ve srovnání s dalšími devatenácti „letňáky“ nejúspěšnější v Česku. Za krásný úspěch děkujeme hlavně vám divákům a našim fanouškům.

Podle výsledků, které srovnávají devatenáct letních kin v Česku, je turnovské kino nejúspěšnější ze všech.

Co do počtu diváků ho porazilo jen pražské letní kino Regina, které však hraje většinu představení zdarma či za symbolické vstupné, takže je velmi těžké s ním soupeřit.

Více >

Tento týden si odskočte na Srí Lanku nebo za dobrou muzikou

Ani v nadcházejícím týdnu nehrozí v Turnově nuda, Kulturní centrum pro vás nachystalo celou řadu pořadů, akcí i koncertů, stačí si jen vybrat.

Láká vás exotická dovolená? Zajděte na Cestovatelský klub a přeneste se alespoň na chvíli na ostrov Srí Lanka. Příjemný zážitek si jistě odnesete i z divadelní Pohovky s Bárou Munzarovou či některého z koncertů. Máme pro vás hned několik tipů z ještě mnohem bohatšího programu.

Více >

Sobota patřila dětem, v neděli začaly taneční podvečery

O víkendu bylo v Kulturním centru Střelnice živo. V sobotu dopoledne patřil velký sál šachové soutěži dětí, s těmi menšími pak mohli rodiče vyrazit do divadla na pohádku. Nedělní podvečer si zase v povznesené taneční atmosféře užívali dospělí, začal pro ně taneční kurz.

Čeští a polští šachoví králové poměřili síly v Turnově
Exhibice turnaje v šachách s názvem „Česko-polská hra králů“ byla k vidění v sobotu ve velkém sále Střelnice. 

Více >

Intimní atmosféra podtrhla krásný koncert Jitky Zelenkové

Čtvrteční večer patřil v Kulturním centru Střelnice Jitce Zelenkové. Diváci měli možnost zažít jedinečný komorní koncert jedné z nejznámějších českých zpěvaček.

Že se ani ve velkém sálu Střelnice nemusí odehrávat jen velké koncerty, se ukázalo včera na recitálu Jitky Zelenkové, který se nesl spíš v intimní atmosféře. Lidé se pohodlně usadili u stolečků se svíčkami, popíjeli víno a vychutnávali si nevšední hudební zážitek.
V prostředí hořících svíček, tlumených světel a klubového posezení se líbilo i samotné zpěvačce.

Více >
« 61 62 63 64 65 66 67 »

66 / 67

2021 © KC Turnov, All Rights reserved