Archiv - strana 5

1.11.2020

OHLÉDNUTÍ: Říjnové světlo ve tmě

Druhá vlna šíření koronavirové nákazy ovlivnila říjnovou kulturu hned na jejím počátku. Za přísných hygienických podmínek jsme stihli uspořádat pouze hrstku akcí – dvě desítky projekcí v kině Sféra, „nový“ Kavárenský kvíz, jeden Cestovatelský klub a jeden Turnovský hudební večer. Poté opět nastala pomyslná kulturní tma.

V pátek 9. října jsme byli nuceni zrušit všechny akce na následujících čtrnáct dní, o týden později už jsme věděli, že do konce října neuskutečníme žádnou z původně plánovaných akcí. Kultura tak znovu dostala pořádnou ránu pod pás. Letos podruhé jsme museli zklamat stovky diváků a návštěvníků, kteří na naše pořady měli zakoupené vstupenky. Zklamání samozřejmě panovalo i na straně pořadatelů.

 

Více >

31.10.2020

Nouzový stav pokračuje, KC Střelnice bude uzavřeno minimálně do 20. listopadu

Vláda České republiky v pátek 30. října vydala usnesení o prodloužení nouzového stavu do 20. listopadu 2020. Tím pádem rušíme všechna chystaná představení do tohoto termínu a prodlužujeme uzavření recepce KC Střelnice.

Nově zrušené pořady:
středa 4. listopaduLibor Drahoňovský: Česká Kanada
čtvrtek 5. listopadu Kavárenský kvíz
pátek 13. listopaduCokoLIVE
čtvrtek 19. listopadu - Evelyna Steimarová & Vendula Burger-Budilová

Více >

30.10.2020

Právě vyšlo listopadové číslo HOT

Listopadové HOTy jsou (i přes pro kulturu nepříznivou situaci) na světě! 

O pár stránek kratší a obsahově bohužel opět jiné (tedy bez kulturních pozvánek), ale i tak plné informací a zajímavostí. 

Které pořady se ruší? Které se nahrazují? Jak vráti zakoupené vstupenky? Kam volat v případě dotazů? Na to všechno naleznete odpověď v aktuálním čísle. Dále se ohlédneme za uplynulým měsícem, nechybí informace od dalších turnovských institucí (Městská knihovna Antonína Marka Turnov, Regionální turistické informační centrum, Muzeum Českého ráje v Turnově či spolek ZAzemí, z.s.) a samozřejmostí jsou Radniční listy.

Více >

13.10.2020

Městská knihovna Antonína Marka Turnov podporuje KULTURNOV

Z reakcí na podporu projektu Kulturnov (přece jenom) žije!:

Podporujeme kulturu, podporujeme akci "Kulturnov žije" a to nejen celostátní a dá se říci už mezinárodní akcí na podporu čtení, Noc s Andersenem, která se konala symbolicky v pátek 9. 10. 2020. A to již po dvacáté. Akce turnovské kultury - Kulturnov se měla konat hned následně v sobotu 10. 10. 2020. Ale bohužel se konat nemohla.

Reagujeme na výzvu KCT a připojujeme se k této významné podpoře kultury.

Více >

13.10.2020

Kulturní centrum Turnov se veřejnosti otevře nejdříve v listopadu

V pátek 9. října jsme vydali prohlášení o kompletním uzavřením našich prostor na 14 dní (tedy od 12. do 25. října), s tím souviselo zrušení mnoha akcí. Situace se ovšem opět změnila.

Po včerejší tiskové konferenci vlády je zřejmé, že minimálně do konce října Kulturní centrum Turnov už neotevře,“ upozorňuje David Pešek, jednatel KCT. Rozšiřujeme tak seznam zrušených akcí. O dalším vývoji vás budeme informovat.

Doporučujeme sledovat náš web www.kcturnov.cz a naše sociální sítě (facebook, instagram).

Více >

12.10.2020

Rozsvítíme Maják české kultury

V pondělí 12. října v 19.30 hodin se turnovská Střelnice stane pomyslným majákem. Kulturní centrum Turnov se totiž společně s více jak 70 kulturními institucemi připojuje k celorepublikovému projektu Maják české kultury.

„Více než 70 kulturních institucí z celé České republiky rozsvítí dnes v 19.30 Majáky české kultury - světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly koncerty, divadelní představení, projekce filmů i vernisáže výstav. 

Více >

10.10.2020

KULTURNOV (přece jenom) ŽIJE!

Jen pár dní před letošním zrušeným KULTURNOVem vznikla myšlenka uspořádat oslavu turnovské kultury alespoň on-line. I přes šibeniční termín se zapojily desítky účinkujících, kteří nenechali KULTURNOV na holičkách a díky kterým se letošní oslava přece jenom mohla uskutečnit. 

Projděte si zaslané příspěvky, nasajte pozitivní energii a připoměňte si, že ať už je situace jakkoli nepříznivá, nejste v tom sami. #kulturnovzije!

Přejeme vám příjemnou zábavu!

Více >

9.10.2020

Rušíme akce na následující dva týdny

Vzhledem k aktuálním vládním nařízením Kulturní centrum Turnov s.r.o. ruší veškeré kulturní akce následujících 14 dnů a uzavírá své prostory. 

V tomto článku naleznete podrobný soupis zrušených akcí, jak postupovat při vracení vstupenek, lhůty pro vracení vstupenek, ale i důležité informace o změne otevírací doby recepce KC Střelnice a důležité kontakty.
 

Více >

1.10.2020

Jak nouzový stav ovlivní nadcházející akce KCT?

Někteří z vás možná poslední dny tápou v nejistotě a ptáte se, co bude s našimi pořady. Správná otázka… Přestože vás nechceme připravit o kulturní zážitky, několik akcí jsme nuceni zrušit. Tento článek vám představí změny v programu na následujících čtrnáct dnů.

Kulturní centrum Turnov plní všechna nařízení vlády svědomitě již od března. Přestože se situace vyvíjí skutečně turbulentně, přestože řada opatření je vyhlašována často ze dne na den a ne vždy jsou jednoznačná a jasně srozumitelná, vše jsme vždy zvládli a zvládneme i příštích 14 dní,“ uklidňuje situaci David Pešek, jednatel KCT.


 

Více >

1.10.2020

OHLÉDNUTÍ: Opatrné zářijové našlapování

Září je u nás vždy ve znamení začátku sezóny. Do programu se po letní pauze vrací představení mnoha dramaturgických cyklů, jako třeba abonentní divadla, koncerty v rámci Turnovských hudebních večerů, Cestovatelský klub, pohádka v rámci Mámo, táto, pojďte se mnou do divadla! a tak dále. Kino Sféra začalo naplno promítat, nabídlo projekce v rámci cyklů Umění v kině, Kino nejen pro seniory a jako novinku zavedlo věrnostní program diváka SféraPas. Program se zkrátka vrátil v plné síle a nabídl i něco navíc, například zcela nový přednáškový cyklus O zdraví a životním stylu.
 

Více >
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

5 / 67

2021 © KC Turnov, All Rights reserved