Archiv - strana 4

22.1.2021

Výlepové plochy ožívají

V následujících týdnech se turnovské výlepové plochy technických služeb stanou opět trochu zajímavějšími. I přesto, že vás plakáty na nich umístěné nebudou zvát na kulturní akce, připomenou vám důležité věci a snad vám i zpříjemní den.

Pohled na výlepové plochy je v posledních měsících vyloženě smutný. A přitom jsou i v této době sdělení, která je třeba zveřejňovat! Rozhodli jsme se proto v následujících čtyřech týdnech postupně veřejnosti předat osm důležitých zpráv v podobě básní. Jsou to básně o naději, o lásce, o přírodě, tedy o spoustě krásy, která je stále kolem nás a na niž bychom rozhodně neměli zapomínat. Doufáme a věříme, že všechny kolemjdoucí potěší,“ představuje projekt David Pešek, který básně vybíral.

Více >

15.1.2021

Život v pravdě Jana Patočky – další dárek KCT

V červnu 2017 se v turnovském Městském divadle uskutečnil slavnostní vzpomínkový večer věnovaný 110. výročí narození a 40. výročí úmrtí filosofa (a turnovského rodáka) Jana Patočky. Program zahájil Orchestr BERG světovou premiérou skladby In memoriam Jan Patočka, op. 40 od skladatele Martina Hyblera, následovala panelová diskuze filosofů a chartistů Martina Palouše a Daniela Kroupy a historika Petra Blažka, kterou moderoval evangelický farář Ondřej Halama. Na závěr výjimečného večera opět v podání Orchestru BERG zazněla symfonie Hlasy od lotyšského autora Pēterise Vaskse.

Celý slavnostní večer jsme se rozhodli zveřejnit na našem Youtube kanálu a dopřát vám tak další příjemný kulturní zážitek. 

Více >

11.1.2021

Vyhlášení výsledků 5. online Kavárenského kvízu

Již popáté jste měli možnost zúčastnit se našeho online Kavárenského kvízu. Ten se konal od čtvrtka 7. ledna (právě v tomto termínu by za normálních okolností totiž probíhal v kavárně KUS skutečný Kavárenský kvíz) do neděle 10. ledna. I tentokrát se kvíz konal na webové aplikace Google Docs, aby byl dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 57 soutěžících. I tentokrát se mezi soutěžícími objevili skalní fanoušci, ale i zcela noví účastníci.

Kvíz měl stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. Celkem mohli soutěžící získat 65 bodů. Ze statistik víme, že průměrný počet bodů činil 40,04 (což je zatím nejvyšší číslo!). Nejnižší skóre bylo 20 bodů a nejvyšší 62. Gratulujeme všem, kteří se dokázali přehoupnout přes bodovou hranici 50 bodů (celkem 8 soutěžících), hranici 60 bodů dokázal pokořit jediný soutěžící. Všem samozřejmě děkujeme za účast. 

Více >

1.1.2021

OHLÉDNUTÍ: Turnovarieté – vánoční dárek KCT

Nejsme v tom jako pořadatelé kulturních akcí sami, je jasné, že ne desítky, ale stovky dalších kulturních subjektů si v posledních měsících neustále lámou hlavy nad tím, jak zůstat v kontaktu s divákem, o to více s fanouškem.

Podruhé v krátkém čase se totiž celá kultura musela přesunout do virtuálního světa. Vysílá se řada online koncertů, divadelních představení i filmů. A my jsme od začátku věděli, že nesmíme zůstat pozadu, protože turnovská kultura navzdory situaci žije a naším úkolem je podat o tom zprávu. 
 

Více >

14.12.2020

Vyhlášení výsledků 4. online Kavárenského kvízu

Ve čtvrtek 10. prosince by za normálních okolností proběhl v kavárně KUS další z Kavárenských kvízů. Bohužel se ale kvíz uskutečnit nemohl, proto jsme se již počtvrté přesunuli do virtuálního světa a připravili pro vás online kvíz, který byl díky webové aplikaci Google Docs dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 47 soutěžících. Kvízu se opět zúčastnili nejen Turnovští, kterých byla naprostá většina, ale i přespolní – hned několik soutěžících se ke kvízu již podruhé přihlásilo například i z Trutnova. Nechyběli ani staří známí, které běžně vídáme při kvízových setkáních v kavárně KUS. Za vaši věrnost vám děkujeme!

I tato online verze kvízu měla stejný systém otázek, jako kvíz tradiční.

Více >

1.12.2020

OHLÉDNUTÍ: Střípky virtuální kultury

Za normální situace bychom pro vás v listopadu uspořádali skoro dvacítku akcí – divadla pro dospělé i děti, koncerty, Cestovatelské kluby a další setkání – a k tomu desítky filmových projekcí, které by nabídlo kino Sféra. Mohlo by se možná zdát, že veškerá naše činnost se zastavila, ale není tomu tak. Budova Střelnice sice zela prázdnotou, ale kulturu jsme umřít nenechali.

Opět jsme hloubali, jak vám nabídnout i něco víc než jen zmínky o dalších a dalších zrušených pořadech a o dalším prodloužení uzavření recepce KC Střelnice. 

Více >

30.11.2020

Prosincové číslo HOT již k dostání

Prosincové číslo si můžete vyzvednout  na těchto místech:
Trafika U Vildy (Skálova ul.)
Infocentrum (nyní ve Skálově ul.)
Náruč - centrum pro rodinu (Skálova ul.)
Nemocnice Turnov (kiosek i vrátnice)
Trafika na Havlíčkově náměstí
Trafika na Nádražní ulici
Coop Daliměřice
Obě turnovské radnice, ad.
Benzina (směrem na Sedmihorky)
Kamax
Trevos

Více >

25.11.2020

Dárkové poukazy KCT jsou skvělým vánočním dárkem

Nevíte si rady s vánočními dárky? Potěšte své blízké naším dárkovým poukazem!

Nabízíme vám dvě varianty – 500 a 1000 Kč. Svým blízkým tak darujete možnost využít danou hodnotu na pořad z produkce KCT dle jejich vlastního výběru. Poukaz lze využít na koncerty, divadla i do kina Sféra. (V programu se jen sporadicky najdou výjimky, na které poukaz využít nelze.) Platnost poukazu je jeden kalendářní rok.
 

Více >

19.11.2020

Aktuální informace k 19. listopadu

S přihlédnutím k současné situaci rušíme všechny plánované akce až do konce tohoto roku.

V tomto článku naleznete veškeré informace o tom, jak postupovat při vracení vstupenek a kam se obrátit v případě dotazů. Recepce KC Střelnice zůstává prozatím stále uzavřena, o jejím otevření vás budeme informovat. V případě dotazů se neváhejte obrátit na naší telefonní linku, která je tu pro vás.
 

 

Více >

8.11.2020

Vyhlášení výsledků 3. online Kavárenského kvízu

Ve čtvrtek 5. listopadu by za normálních okolností proběhl v kavárně KUS další z Kavárenských kvízů. Bohužel se ale kvíz uskutečnit nemohl, proto jsme se již potřetí přesunuli do virtuálního světa a připravili pro vás online kvíz, který byl díky webové aplikaci Google Docs dostupný úplně všem.

Kvízu se za tři dny zúčastnilo celkem 60 soutěžících. Podle jistých zdrojů se zúčastnili nejen Turnovští, potažmo Českorajané, kterých byla naprostá většina, ale i přespolní – hned několik soutěžících se ke kvízu přihlásilo například i z Trutnova. Nechyběli ani staří známí, které běžně vídáme při kvízových setkáních v kavárně KUS.

I tato online verze kvízu měla stejný systém otázek, jako kvíz tradiční. Tedy pět okruhů po deseti otázkách doplněných jednou bonusovou otázkou. 

Více >
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

4 / 67

2021 © KC Turnov, All Rights reserved