Archiv - strana 3

14.4.2021

Využijte možnosti vrácení vstupného na účet

Zakoupili jste si vstupenky na naše pořady, které byly následně bez náhrady zrušeny? Nebo vám nevyhovuje náhradní termín akce? Rádi byste vstupenky vrátili, ale nemůžete kvůli uzavření recepce KC Střelnice? Už nemusíte čekat. Využijte možnost vrácení vstupného přímo na váš účet.

Možnost vrácení peněz na váš účet mohou využívat i abonenti, které bychom tímto rádi vyzvali, aby tak učinili. Stačí se k vrácení vstupného nahlásit na emailu sara.mochalova@kcturnov.cz, popřípadě na tel. č. 733 668 128. Na základě vaší abonentní legitimace vám na váš účet vrátíme poměrnou část ze zaplaceného abonmá.
 

Více >

8.4.2021

Koledníčci obdrželi sladké odměny

Ani letos se děti nemohly vydat na klasickou koledu, která neodmyslitelně patří k velikonočním svátkům. Ale jelikož jsme je o možnost vykoledování si dobrot nechtěli ochudit, zorganizovali jsme pro ně hru Koledujeme s KCT, která právě velikonoční koledování simulovala.

Od sobotního rána 3. dubna do pondělního večera 5. dubna bylo po celém Turnově rozmístěno celkem osm barevných velikonočních kraslic. Úkolem koledníčků bylo všechny tyto kraslice podle mapy najít a vybarvit je dle předlohy v prázdné omalovánce,...

Více >

5.4.2021

Vyhlášení výsledků 8. online Kavárenského kvízu

Od 1. do 4. dubna 2021 se uskutečnil další virtuální kvíz, kterým dodržujeme tradici Kavárenských kvízů, běžně konaných v Kavárně KUS.

Do tohoto, již osmého vědomostního boje se vrhlo celkem 55 soutěžících. Kvíz byl tentokrát hodně těžký, průměrný počet utržených bodů činí 37,67, což je oproti minulým kvízům opravdu nízké číslo. Například v šestém kvízu bylo toto číslo 48,78. Bodové rozpětí soutěžících začíná na 20 a končí na 60 bodech. Pouze devíti soutěžícím se podařilo pokořit nebo překonat hranici padesáti bodů. Této devítce gratulujeme ke skvělému výkonu. Vítězové mohou být ale pouze tři.

Soutěžící mohli tentokrát získat 70 bodů, opět bylo připraveno 5 témat po deseti otázkách, doplněných vždy o jeden bonus. Vzhledem k tomu, že kvíz byl spuštěn na apríla, skrývala se v něm i jedna bonusová aprílová otázka. Za ní mohli účastníci kvízu získat až 5 bonusových bodů. Byla ale opravdu velmi záludná, posuďte sami: "V jedné malé vesnici žila babička, snídala bagr a pletla okapy, jednou k ní přišel švec a chtěl uvařit rukavice s betonem, ale babička mu řekla, že na větvi jelena nenajde a že musí pro dvě kopretiny. 

Více >

25.3.2021

Představujeme velikonoční hru pro děti

Děti už několik týdnů vysedávají doma, nemohou se vídat s kamarády, hrát si hromadně na hřištích a to nemluvíme o nekonajících se dětských akcích a divadelních představeních. Kromě virtuální online výuky toho v současné době pro děti moc není.

A teď by navíc děti měly přijít i o Velikonoce? O možnost vykoledovat si sladkou odměnu? To nedopustíme. Pro všechny děti do 12 let chystáme hru, která simuluje tradiční velikonoční koledování.

Více >

8.3.2021

Vyhlášení výsledků 7. online Kavárenského kvízu

Od 4. do 7. března 2021 se uskutečnil další virtuální kvíz, kterým dodržujeme tradici Kavárenských kvízů, běžně konaných v Kavárně KUS. Do sedmého vědomostního boje se vrhl rekordní počet účastníků - celkem 62. I tentokrát někomu témata sedla a někomu zase až tolik ne. Nejedná se pouze o pocity z bodového rozmezí (utržené body začínají totiž na 12 a končí na 60), ale i vaše komentáře. Nejvíce rozporuplnými tématy se stala témata MARVEL a Divadlo Járy Cimrmana. Nutno podotknout, že v obou případech napříč generacemi.

Více >

24.2.2021

Turnovský Fotoklub Safír výstavy nevzdává

Divadla, koncertní sály, ale i galerie jsou zavřené. Fotoklub Safír tak využívá svého výstavního prostoru v nádražní hale ČD a připravuje pro kolemjdoucí další výstavu. „Výstava je přístupná všem, kteří navštíví nádraží v Turnově. Je to jedna z mála výstav přístupná veřejnosti v této složité době,“ dodává za pořadatele předseda spolku Břetislav Jansa.

Střípky z cest Luboše Vránka
Výstava fotografií, které cestovatel pořídil v Íránu, Turecku, Maroku, na Tenerife nebo v italských Dolomitech bude zahájena ve středu 3. března a potrvá do úterý 4. května 2021. Výstavu podporuje partnerské Fotostudio BJ.

Více >

8.2.2021

Vyhlášení výsledků 6. online Kavárenského kvízu

Další, již šestý online Kavárenský kvíz opět ukázal rozdíly mezi soutěžícími. Zatímco někteří si kvíz chválili (především výběr témat), jiní se nám svěřili, že byl pro ně velice těžký. Zda-li byl kvíz těžký nebo lehký, těžko soudit, utržené body totiž začínají na 28 bodech a končí na neuvěřitelných 66 (což je z celkového možného počtu bodů 70, opravdu obdivuhodné skóre).

Kvíz se uskutečnil od 4. - 7. února a zúčastnilo se ho celkem 54 soutěžících. Těší nás, že se k nám vrací kvízové stálice a i tentokrát jsme přivítali zcela nové účastníky. Soutěžící s přezdívkou Medvěd nám napsal: "Kvíz byl super, proč jsem si toho nevšiml dřív?" 

Více >

5.2.2021

Využijte možnosti vrácení vstupného na účet

Zakoupili jste si vstupenky na naše pořady, které byly následně bez náhrady zrušeny? Nebo vám nevyhovuje náhradní termín akce? Rádi byste vstupenky vrátili, ale nemůžete kvůli uzavření recepce KC Střelnice? Už nemusíte čekat. Využijte možnost vrácení vstupného přímo na váš účet.

Možnost vrácení peněz na váš účet mohou využívat i abonenti, které bychom tímto rádi vyzvali, aby tak učinili. 

Více >

1.2.2021

OHLÉDNUTÍ: Leden přinesl radosti i nové zkušenosti

První měsíc v novém roce začal tak, jak ten poslední v roce minulém skončil - stále setrváváme v nouzovém stavu, uzavřeni a odříznuti od diváků. Přesto se neodevzdáváme zimnímu spánku, ale naopak – držíme pomyslnou loď kultury nad vodou a i nadále vymýšlíme, jak turnovskému divákovi zprostředkovat alespoň něco málo z našich programů.

Nečekaný úspěch Turnovarieté
Do nového roku jsme vstoupili s nadšením díky úspěchu, který sklidilo Turnovarieté.

Více >

27.1.2021

Zažijte Cestovatelský klub virtuálně

Současná situace nás neustále pohání k vymýšlení nových způsobů, jak vám, našim divákům, zprostředkovat vaše oblíbené pořady a akce, které vám jistě chybí.

Po online Kavárenských kvízech, historických rubrikách na našem Facebooku a dalších nejen hudebních dárcích (Turnovarieté či záznam slavnostního večera Život v pravdě Jana Patočky) nyní chystáme další novinku, totiž online Cestovatelský klub.

Ten se uskuteční v klasickou dobu, tedy ve středu (3. února) od 18 hodin, přesně tak, jak jste byli donedávna zvyklí. A navíc dodržíme i plánovaný program. Václav Bacovský vám představí Omán – sultánovo arabské Švýcarsko.

 

Více >
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

3 / 67

2021 © KC Turnov, All Rights reserved