Archiv - strana 2

15.6.2021

Do kavárny KUS se opět vrátí život

V sobotu 19. června se znovu otevře kavárna KUS v KC Střelnice, to už ale určitě víte. Na co všechno se ten den můžete těšit? A jaké novinky jsme pro vás přichystali?

Znovuotevření kavárny proběhne v rytmu electroswingu. Akce začne v 15 hodin a od 17 hodin se můžete těšit na DJe Jamese Winga, který naservíruje vesele taneční electroswingový energy drink kořeněný poctivou dávkou balkánského temperamentu. Pokud ho ještě neznáte, jedná se o rezidenta electroswingových večerů v pražských klubech Cross nebo třeba Storm. Druhým účinkujícím bude místní DJ Sali, kterého můžete znát z uskupení Tribal Force, kde hraje po boku Sváti Worla a Payyi Matys. 

 

Více >

13.6.2021

Program Turnovského léta před Střelnicí

Tradičně i toto léto vám přímo před budovou KC Střelnice budeme s pravidelností servírovat koncerty a divadla pro diváky všech věkových kategorií v rámci Turnovského léta.

Hudební představení navíc letos získají mnohem více prostoru, než tomu bylo v letech minulých. Celkem se tak můžete těšit na třináct koncertů a čtyři divadla.

Pravidelně v pátek a sobotu a samozřejmě zdarma

Více >

10.6.2021

Turnovské letní kino zahajuje provoz

Patří k létu stejně neodmyslitelně jako horké sluneční paprsky, koupání v moři či rybnících, vychlazené nápoje během teplých večerů a pohodová atmosféra při táboráku. Ano, mluvíme o letním kině, které je nedílnou součástí našeho kulturního léta.

I letos pro vás připravujeme pestrou filmovou nabídku a několik speciálních projekcí. Chybět samozřejmě nebude ani letos jubilejní desátý Filmový víkend, pomyslný vrchol filmového léta, který se odehraje tradičně na začátku srpna. 

Více >

8.6.2021

Ohlédnutí za 31. Turnovským drahokamem

V sobotu 5. června se v Městském divadle uskutečnil 31. ročník loutkářské přehlídky Turnovský drahokam. Stejně jako loňský jubilejní 30. ročník, i ten letošní se musel obejít bez veřejnosti. V hledišti tak sedělo pouze pár desítek diváků, kteří se skládali z poroty a účinkujících divadel.

Vedle porotců a vystupujících jsou tu s námi i divadla, která žádnou novou inscenaci nemají. Přesto, že letos nevystupují, přišli podpořit své kolegy z divadelní branže,“ popsal skladbu v hledišti pořadatel a moderátor přehlídky Petr Záruba. Po celou dobu přehlídky i přes hygienická opatření a omezení panovala příjemná přátelská atmosféra.

Pořadatelé slibují, že vybrané pohádky z letošní přehlídky budou moci děti shlédnout během prázdninové akce Loutkáři na Dlaskově statku.
 

Více >

29.5.2021

Kulturní centrum Turnov obnovuje provoz

Nadcházející léto přináší novou naději také pro všechny kulturní akce a kulturní domy. U nás tomu není jinak, a pokud nám to aktuální opatření vlády umožní, námi chystaná letní sezóna bude zase pestrá a bohatá a letos navíc doplněná o zcela novou divadelní řadu.

Letní sezónu zahájíme otevřením letního kina ve Skálově ulici. První promítání se uskuteční ve čtvrtek 17. června a hned na úvod se můžete těšit na skvěle obsazenou českou komedii Bábovky, na kterou dorazí i filmová delegace v čele s režisérem filmu Rudolfem Havlíkem. 

 

 

Více >

25.5.2021

Známe náhradní termíny očekávaných pořadů

VE STODOLE U SLEPIC (Nakafráno)
pondělí 6. září 2021 - 19.30 hodin
úterý 7. září 2021 - 19.30 hodin

FANTASTICKÁ ŽENA (Agentura Familie)
úterý 21. září 2021 - 19.30 hodin

OLYMPIC TOUR 2021
středa 15. prosince 2021 - 19.00 hodin
 

Více >

15.5.2021

Ohlédnutí za virtuální sezónou Kavárenského kvízu

Sezóna 2020/2021 se měla nést pro naše Kavárenské kvízy ve znamení modernizace. Připravili jsme totiž pro tuto zábavu zcela novou hlasovací aplikaci, která urychlila a zpříjemnila průběh kvízu. Vyzkoušet jsme si ji ale mohli pouze jednou, protože z osmi naplánovaných konání se mohlo uskutečnit jenom to říjnové. Kvůli bezpečnostním opatřením a uzavření našich prostor veřejnosti jsme tak přešli na online formát.

Po jarní zkušenosti, kdy se ukázalo, že o online kvíz je zájem i touto cestou, jsme na tradici konání navázali ve zcela novém formátu, který byl dostupný úplně všem. 

Více >

12.5.2021

Nejen Pohledy do minulosti zpestřily kulturní lockdown

I přes uzavření kulturních domů jsme chtěli s našimi fanoušky a diváky zůstat v kontaktu. Během jarního lockdownu jsme proto nejen turnovskému publiku nabídli několik online koncertů a online Kavárenské kvízy. Během podzimu jsme pak docela optimisticky vymýšleli, co všechno připravíme, jenomže sotva jsme stačili vyprodukovat Turnovarieté, přišla nová tvrdá opatření a všichni jsme se opět museli izolovat. Došlo už pouze na jedinečný online Cestovatelský klub, který byl velkou výzvou pro celý náš tým. Na jaře jsme vyhecovali turnovské koledníčky, aby se zapojili do naší velikonoční hry Koledujeme s KCT a měsíc za měsícem jsme dále drželi tradici online Kavárenských kvízů. Dalším zpestřením byl i nepravidelný fotoseriál Pohledy do minulosti.

Více >

10.5.2021

Vyhlášení výsledků 9. online Kavárenského kvízu

První květnový čtvrtek přinesl již poslední online Kavárenský kvíz, kterým dodržujeme tradici Kavárenských kvízů, běžně konaných v Kavárně KUS na Střelnici.

Do devátého virtuálního soutěžení se zapojilo 47 soutěžících. Průměrný počet bodů dosáhl čísla 39,91, což je o dva body lepší skóre než v kvízu předchozím. Dá se tak říct, že se celkově jednalo o těžší kvíz. Například v šestém kvízu bylo toto číslo 48,78. Bodové rozpětí tentokrát začíná na 20 bodech a končí na neuvěřitelných 64 z 65 možných. Pouze jedinému soutěžícímu se podařilo překonat hranici 60 bodů. Hranici 50 bodů potom překonalo deset soutěžících. Těmto soutěžícím gratulujeme ke skvělému výkonu.
 

Více >

5.5.2021

Recepce KC Střelnice bude opět otevřena

Recepce KC Střelnice bude od pondělí 10. května opět otevřena, a to ve zkrácené otevírací době vždy v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 hodin (s obědovou pauzou od 12.00 do 12.30 hodin).

Prosíme, dodržujte bezpečnostní opatření a vstupujte na recepci KC Střelnice pouze s ochranou úst a nosu.

Vyzýváme tímto, aby se na recepci dostavili především abonenti, kteří si doposud nezažádali o vrácení poměrné částky ze zaplaceného abonmá na účet,...

Více >
« 1 2 3 4 5 6 7 »

2 / 67

2021 © KC Turnov, All Rights reserved