Archiv

29.7.2021

Nejen o Nothinghamu s Pavlem Mlejnkem

Turnovské kapely, které mohou oslavit 25 let své existence, bychom mohli spočítat na prstech jedné ruky. A jednou z nich je právě Nothingham. O začátcích, o úspěších i úsměvných příhodách, volnočasových aktivitách a především o blížící se oslavě čtvrt století této kapely jsme si povídali s Pavlem Mlejnkem.

Abychom se dopátrali toho pravého počátku kapely Nothingham, musíme se vrátit v čase o mnohem víc let, než byste čekali. Příběh Nothinghamu se totiž začal psát díky kamarádství dvou kluků, kteří bydleli ve stejné bytovce na Daliměřicích. Oba dva byli vedeni k hudbě, od mala se kamarádili, a když se jim do rukou dostaly ty správné nástroje, netrvalo dlouho a začali spolu zkoušet a hrát. 

Více >

28.7.2021

Rozhovor s Danielem Krejčíkem

Jak se Danovi v Turnově hrálo a jaké veselé zážitky mu hra Všechny báječné věci v minulosti nadělila?

I to se dovíte v rozhovoru, který jsme pro vás natočili po představení Všechny báječné věci (konaného v úterý 27. července). Inscenace velmi úspěšně zahájila cyklus Divadlo na Terase, nadšení diváci nešetřili chválou. "Já nevím, jestli jsem někdy něco lepšího viděla," svěřila se se svými pocity divačka Zdeňka. 

27.7.2021

Zemřela Hana Maierová

S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu, že včera večer zemřela paní PhDr. Hana Maierová. Zdaleka nejen pro turnovskou kulturu je to obrovská ztráta. Kulturní centrum Turnov s paní doktorkou pojila dlouholetá spolupráce, která se nesla vždy v přátelském duchu a dělné atmosféře.

Za vše, co jste pro turnovskou kulturu a Turnov samotný udělala, Vám, paní doktorko, ze srdce děkujeme.

26.7.2021

Abonentní řady trochu jinak

Tradičně jste se během letních měsíců mohli seznámit s chystanými abonentními řadami. Projít si nabídku představení či koncertů a rozhodnout se, zda se i letos stanete našimi abonenty. V srpnu se potom naplno rozjel prodej legitimací. Vzhledem k pandemické situaci, nejisté budoucnosti a také osudu minulé abonentní řady proběhne letos vše trochu jinak.

Divadelní abonentní sezóna bude zahájena až v listopadu. S posunutým začátkem se tak posouvá i začátek předprodeje. Abonenti si své abonmá budou moci obnovit v průběhu celého měsíce září. Od října budou uvolněna k prodeji všechna ostatní neobsazená místa. 

Více >

12.7.2021

Divadlo Na terase zahájí Všechny báječné věci

Pro malý zájem jsme se rozhodli zrušit divadelní představení Cikánský boxer, které se jako první mělo uskutečnit na nové letní scéně. S Filipem Tellerem nyní hledáme náhradní termín. Divadelní představení pro vás přesuneme na podzim letošního roku do Městského divadla v Turnově, aby ti, kteří se na představení těšili, nebyli zklamaní.

Letní scénu a především projekt Divadlo Na terase tak zahájí až 27. července Daniel Krejčík s dojemnou komedií Všechny báječné věci.
 

Více >

9.7.2021

Hra Hledám ženu, nástup ihned se neuskuteční

Divadelní představení Hledám ženu, nástup ihned (v rámci Festivalu na Jizeře) se bohužel z technických důvodů v původním plánovaném termínu nemůže uskutečnit.

Pořadatelé se tímto omlouvají všem fanouškům, kteří se na vystoupení těšili. "Nyní intenzivně jednáme o náhradním termínu a prosíme o trpělivost, než se vše domluví. Jakmile budeme mít relevantní informace, určitě se je dozvíte. Děkujeme za pochopení."

Více >

5.7.2021

Letní kino v Turnově hlásí rekordní návštěvnost

Turnovské letní kino má za sebou první dva týdny promítání, které nabídly v červnu celkem 14 projekcí. Dohromady je navštívilo 1087 platících diváků, což překonalo dosavadní červnový rekord digitální éry z roku 2019.

Sezónu zahájila 17. června projekce filmu Bábovky, na kterou kromě režiséra filmu Rudolfa Havlíka dorazilo 158 diváků. Úplně nejnavštěvovanější projekcí ale byla v neděli 27. června komedie Matky, které se zúčastnilo 182 diváků. V součtu se jedná také o zatím nejnavštěvovanější snímek a pro zájemce, kteří jej zatím nestihli, ho bude letní kino promítat i v červenci.

Více >

5.7.2021

Zahájení Turnovského léta s kapelou Snap Call

Tradičně i toto léto vám přímo před budovou KC Střelnice budeme s pravidelností servírovat koncerty a divadla pro diváky všech věkových kategorií v rámci Turnovského léta.

Zahajující událostí byl právě koncert oblíbené turnovské kapely Snap Call. Jaká byla atmosféra prvního koncertu? Co dělala kapela Snap Call během "covidové pauzy" a kde bude hrát zase příště? To vše se dovíte v této reportáži.

28.6.2021

Představujeme vám Divadlo Na terase

Abonentní divadelní sezóna 2020/21 byla bohužel rozprášena hned ve svém začátku. Mnohá divadla se neuskutečnila a řada z nich už nedostane ani šanci v podobě náhradního termínu. Mezi turnovskými je celá řada těch, kterým se už po divadle opravdu stýská, a právě všem těmto nedobrovolným divadelním abstinentům je určen náš letní projekt Divadlo Na terase.

S teplým počasím se letní scéna přímo nabízí. Naše venkovní jeviště před Střelnicí, které se stává dějištěm koncertů a dětských divadel přes celé léto, ale není pro divadelní scénu vhodné. A tak, po dlouhých hodinách přemýšlení, zkoušení a testování, vznikl na Střelnici zcela nový divadelní prostor. 

Více >

17.6.2021

Do kina bezpečně - opatření související s COVID-19

Po více než osmi měsících opět otevíráme brány kina. Sezóna bude zahájena právě dnes 17. června projekcí filmu BÁBOVKY, které se zúčastní i režisér filmu Rudolf Havlík. Chystáte se v tento horký den vyrazit za pravou letní zábavou, tedy filmovým zážitkem v letním kině? Nebo jste si v červnovém programu vyhlédli nějaký jiný film (Rychle a zběsile 9, Cruella, Matky ad.) a zajímají vás podmínky návštěvy letního kina? 

Níže naleznete bezpečnostní a hygienická opatření, která je nutné při návštěvě letního kina aktuálně dodržovat. Buďte ohleduplní, chráníte tím své okolí a především sami sebe.
 

Více >
« 1 2 3 4 5 6 »

1 / 67

2021 © KC Turnov, All Rights reserved