ANTIKVARTET

ANTIKVARTET

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč

Antikvartet Dušana Vančury je skupina založená textařem, zpěvákem a kontrabasistou Dušanem Vančurou v roce 1962.

Kapela Antikvartet byla obnovena po padesáti letech nečinnosti v roce 2013 ve složení Dušan Vančura, Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová a Štěpán Štrupl a stala se tak s jistou nadsázkou druhou nejstarší skupinou u nás.

Po smrti Dušana Vančury došlo k zásadní obměně v obsazení. V současnosti tak Antikvartet vystupuje ve složení Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová, Tomáš Vávra a Jiří Mašek. Skupina je složena ze čtyř zpěváků (soprán, alt, baryton, bas), kteří zpívají vlastní úpravy skladeb různých žánrů, otextované především jejím zakladatelem Dušanem Vančurou.

Repertoár Antikvartetu sahá od klasické čtyřhlasé sborové literatury přes lidové písně a spirituály, až k soudobým skladbám. Žánrově se řadí k folku.


Vydaná alba:
Všechno se jednou změní (2018)
Desatero setkání s Medvíďaty (2020)


Dušan Vančura
Zakladatel a kapelník skupiny, dlouholetý člen Spirituál kvintetu, zpěvák, aranžér, kontrabasista a pianista. Autor řady známých textů SK (Kocábka, Žízeň, Až se k nám právo vrátí, Mlýnský kámen, Batalion, Z Betléma se ozývá, Poutník a dívka), pro bratry Nedvědy (album Balady), pro Františka Nedvěda (pět CD s písněmi jako Kočovní herci, Řemeslo, Jsem tvůj déšť, Devatenáct, Můj zvon, Jablůňka a j.), pro Hradišťan, pro Marii Rottrovou a pro mnoho dalších. Řada z těchto písní patří i do současného repertoáru Antikvartetu.

Kulturní centrum Turnov, s.r.o.