Závěrečný koncert 60. ročníku hudebního festivalu

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

HUDEBNÍ FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV

Program: 
19.30 – Městské divadlo Turnov
ZÁVĚREČNÝ KONCERT 60. ROČNÍKU HUDEBNÍHO FESTIVALU DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV

Filharmonický orchestr Iwasaki, Chuhei Iwasaki – dirigent
Solisté: Veronika Lédlová – trombón, Adam Pechočiak – viola,  Yuya Sakuma, Šárka Petříková – housle, Anna Kalhausová – violoncello

Program:

Bohuslav Martinů - Serenada č.2
Edward Elgar - Smyčcová serenáda
Lars-Erik Larsson - Koncert pro trombón
Paul Hindemith - Smuteční hudba
Antonín Dvořák -  Dva valčíky, op.54
Jiří Teml -  Concerto grosso č.2

Filharmonický orchestr Iwasaki
Orchestr založil v roce 2010 se studenty Pražské konzervatoře Chuhei Iwasaki kvůli natáčení do ČT2. Ve stejném roce soubor vyhrál soutěž studentských orchestrů „Young 2012 Prague“ a od té doby pravidelně koncertuje.

Soubor spolupracoval s významnými sólisty či institucemi, např. Nadace Dagmar a Václava Havlových, Národní Muzeum, Václav Hudeček, Vysokoškolský umělecký soubor UK, Pražská konzervatoř.

Šéfdirigentem orchestru je od počátku až dodnes Chuhei Iwasaki, koncertními mistry byli a jsou Mari Yamamoto (2010 – 2012), Pavla Mazancová (2012 – 2014), Viktoria Charapenka (2013 -) a Yuya Sakuma (2014 -).

Chuhei Iwasaki
Dirigent, houslista, skladatel, sbormistr, narozen v roce 1987 v Tokiu. Vystudoval konzervatoř Toho Gakuen v Tokiu, obor housle ve třídě prof. K. Yoshino. V roce 2013 absolvoval na Pražské konzervatoři, obor dirigování u prof. M. Němcové, prof. H. Farkáče a prof. M. Košlera, obor housle a komorní hra u prof. Fr. Pospíšíla a obor skladba u prof. J. Gemrota. V současnosti studuje na Akademii múzických umění v Praze obor dirigování ve třídě prof. H. Farkáče, prof. T. Koutníka a prof. L. Svárovského.

V letech 2008 - 2009 byl rovněž koncertním mistrem Pražského studentského orchestru. Od roku 2012 působí jako šéfdirigent Filharmonického orchestru Iwasaki a od roku 2014 jako šéfdirigent Filmové filharmonie. V loňském roce se podílel jako dirigent  na celosvětovém projektu „El Sistema“ v České republice.

Vyučuje na Pražské konzervatoři (dirigent orchestru moderní hudby). Spolupracuje s významnými soubory: PKF - Prague Philharmonia, Komorní filharmonie Pardubice, Talichova komorní filharmonie, Vysokoškolský umělecký soubor Univerzity Karlovy, Pueri Gaudentes.

KOMPLETNÍ PROGRAM KE STAŽENÍ ZDE. 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved