Zabeat! + Bigbítek

Restaurace Střelnice

vstupné

dobrovolné

Kapela Zabeat! prošla komplikovaným vývojem, ale už delší dobu se věnuje produkování vlastní tvorby ve stylu úderného folkového rocku.

Zabeat má své předchůdce v uskupeních Bigbítek a Potomci. V roce 2001 přišel Jaroslav Špína na zkoušku pokleslé skupiny Bigbítek, ve které hrál na kytaru a zpíval, s tím, že by mohla kapela vystupovat na přehlídce skupin Rovenské zvony. Počáteční nadšení zbylých členů skupiny zchladil konstatováním, že je potřeba zahrát vlastní písničky. Několik měsíců se skupina snažila vypotit vlastní repertoár, který ve finále čítal celkem neuvěřitelné čtyři písně. Tak vznikl název Potomci, který odděloval vystupování skupiny s vlastní tvorbou od hraní po zábavách.

Tvorba kapely se postupně dostala do krize, neboť byla produkována pouze jednou za rok právě na Rovenských zvonech. Novou chuť do hraní přinesl až bubeník Vítek Jíra a nový kytarista Vojta Noha. Postupem času začala kapela vystupovat na rockovějších pódiích, přejmenovala se na Zabeat! a v současné době usilovně pracuje na vylepšení již poněkud zastaralého repertoáru.

Současní členové kapely Za-beat: Jarda Dvořák-basa, Jarda Špína-kytara a zpěv, Petr Šindler-bicí, Katka Matisová-vokálistka, Jarda Pácal-saxofon, Láda Vokřínek-housle a hostuje Filip Valkoun-kytara.

2019 © KC Turnov, All Rights reserved