Vernisáž výstavy „Ohníčky, skály a my“

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

Význačný současný regionální nemoderní umělec s vizí a posláním a zapálený objevitel staré cesty, malíř a sochař Ivan Podobský, zahájí v polovině ledna v turnovském Kulturním centru Střelnice výstavu „Ohníčky, skály a my“.

Ivan Podobský je známý jako herec z divadla Semafor a od konce 90. let také jako bubeník, respektive perkusionista skupiny Jablkoň. Když opustil svět showbyznysu, začal se věnovat umění. Maluje obrazy a v poslední době se věnuje i sochařství, respektive kamenictví a jeho prostřednictvím se živí jako restaurátor památek. Pozornosti médií neušla jeho práce při restaurování hřbitovní zdi u kostela sv. Prokopa v Libošovicích.

Ivan Podobský vystudoval pražskou konzervatoř, obor balet a herectví, v roce 1979 se dostal do divadla Semafor, kde strávil deset let. Zazářil hlavně jako voják ve Smutku bláznivých panen, ale hrál i v mnoha dalších hrách a režíroval s Jiřím Suchým hru Na poříčí dítě křičí. Objevil se také v Suchého filmu Zajatec lesa, Juraj Herz ho obsadil ve svém snímku Straka v hrsti, Antonín Máša si ho vybral pro roli ve filmu Byli jsme to my? a Jaromil Jireš využil jeho hereckých schopností v Učiteli tance.

Po revoluci se věnoval Ivan Podobský spíše koncertním turné Jablkoně, a to po celé Evropě. Jako muzikant hostoval také u Jana Buriana, na jeho desce Poesie.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved