Vánoční diamant

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

40,-/ 30,-/ 20,-

Netradiční vánoční pohádka s tradičními motivy a koledami. Interaktivní hra pro malé i velké, kdy si mohou zazpívat a sledovat příběh o naplněném přání, zarámovaný veselými situacemi, ve kterých vystupují klasické pohádkové (Kašpárek) a vánoční (Čert, Andílek) bytosti.

Na začátku se ocitáme v předvánočním čase, ve chvíli, kdy se nebe připravuje na slavnostní okamžiky. Andílkové uklízejí, starají se o to, aby byla krásná zima a vše připraveno, učí se koledy. Sledujeme malého Andílka při přípravách, které mu kazí Čert. Do všeho se zaplete Kašpárek. V předvánočním shonu nastane zmatek, který zaviní Čert, a Andílek kvůli tomu ztratí vánoční diamant, který potřebuje k tomu, aby jednou za rok splnil nějaké toužebné, naléhavé a dlouhotrvající přání. Dále sledujeme příběh tatínka a maminky v hájovně, kterým se právě mělo o letošních vánocích splnit velké přání a sen o dě?átku, na které dlouho čekají. Mezitím se také u nich v chaloupce zhmotní v okénku obraz Betléma, kde se narodí Ježíšek, tak jak to všichni známe z koled a vyprávění.

Vlastně je to asi sen tatínka a maminky… Andílek se rozhodne, že se jim půjde omluvit, oni ho vyslechnou a odpouštějí mu. Kašpárek, který diamant našel a schoval – pro sebe, pozná, že udělal špatně, to vše napraví tím, že zabrání Čertovi k ještě většímu zlu. Vše dobře dopadne, protože Kašpárek ještě před tím stačí hodit diamant do kolébky, kde se naplní zázrak a objeví se dě?átko. Všichni se radují jen přivázaný Čert má zlost a je potrestán.

(Toto představení je přístupné i veřejnosti, je ale potřeba se předem telefonicky domluvit a to především z toho důvodu, že představení mohou zcela naplnit školy a školky.) 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved