Ucpanej systém !VYPRODÁNO!

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

na místě 400,-

předprodej 360,-

Představení je vyprodáno.
 

Divadelní adaptaci knihy Irvina Welshe Acid House (Barevnej svět) prezentuje Dejvické divadlo jako nejsprostší inscenaci v historii. Představení zapadá do celkové dramaturgie této pražské scény, jde o pohled na ztracené existence, které už dávno pozbyly sílu cokoliv podnikat a v marasmu si libují.

Acid House je Welshovou druhou knihou, plnou obrázků ze společenského života spodiny, v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. Divadelní adaptace Daniela Majlinga je vytvořena s obdivuhodnou citlivostí k poetice Irvina Welshe, a zároveň vytváří zcela svébytné dramatické dílo. „Majling mimořádně zdařile propojil Welshovy povídky do kompaktního celku. To je skutečně husarský kousek, ale autor našel dramatický potenciál v jednoduché metodě: intuitivně vyhmátl společenské téma, kterým je zoufalá neschopnost najít smysl života a prorazit krustu vše obklopujícího primitivismu a rezignace,“ píše ve své recenzi Jana Machalická z Lidových novin.

Ucpanej systém získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012 a Ivan Trojan si vysloužil totéž ocenění v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha, za kterou byl nominován také na Cenu Thálie. „V poněkud bizardní podobě pokáleného Boha je Ivan Trojan nejen sarkastickým glosátorem všeho dění, ale především dotváří dokonalý obraz vyprázdněného světa. Přispívá tak zásadně k zvýraznění tématu inscenace, která je zábavná i depresivní, kde za smíchem vzápětí mrazí. Stejně jako z metafory lidské společnosti, která už Boha ani nepoznává,“ tak se vyjádřila odborná porota k nominaci Ivana Trojana na Cenu Thálie.

Vzhledem k počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování.

autor: Irvine Welsh, divadelní adaptace: Daniel Majling, režie: Michal Vajdička

hrají: Ivan Trojan, Václav Neužil, Miroslav Krobot, Martin Myšička, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl, Lenka Krobotová a další

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. PROSINCE 2014 (také na Vánoční dárkové poukazy).
 
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved