Trio Trifoglio

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 120,-

Dechové uskupení Trifoglio hraje v klasickém složení hoboj, klarinet a fagot, takže má možnost čerpat z velkého množství skladeb v původním obsazení. Zaměřuje se především na nastudování skladeb českých skladatelů jako je F. X. Dušek, F. V. Kramář či B. Martinů a K. Slavický, hraje i klasické kusy od Mozarta a Beethovena, ale nebrání se ani transkripcím moderní a populární hudby. Od Trifoglia tak můžete slyšet i hudbu 20. století, E. Schulhoffa či H. Tomasiho.

Trifoglio neboli trojlístek vzniklo díky spolupráci tří posluchaček Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze (HAMU). Jana Černohouzová (klarinet) a Denisa Propilková (fagot) spolu nejprve vytvořily na dva roky duo, pak se k nim připojila Jana Kopicová (hoboj). Členky tria jsou vítězkami národních i mezinárodních soutěží. Každá z nich získala ocenění ze soutěžní přehlídky konzervatoří a další různé ceny. Jana Kopicová je držitelkou 2. ceny dechové soutěže ve Wroclavi, Jana Černohouzová získala 1. cenu v soutěži 2. viennese School v Rakousku, Denisa Propilková obdržela 2. cenu na Mezinárodní interpretační soutěži dechových nástrojů v Brně.

Všechny hudebnice příležitostně hostují v některém z českých nebo zahraničních orchestrů, jako je orchestrální akademie v Pražské komorní fillharmonii, Orchestr mladých Evropské unie (EUYO), Moravská filharmonie či Berg. Trifoglio od svého založení spolupracuje s docentem Štěpánem Koutníkem, vedoucím katedry komorní hry na HAMU. Od počátků se souboru věnuje také profesor Jiří Hlaváč. V roce 2012 se v Praze Trifoglio zúčastnilo kurzů Gottfrieda Pokorného, který je profesorem komorní hry na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. S tímto profesorem spolupracovalo trio také na kurzech ISA-Internationale Sommerakademie Prag-Wien-Budapest v Payerbachu, kde získalo v srpnu 2013 1. cenu za provedení skladby K. Slavického v soutěži skladeb 20. století pro komorní dechové soubory. V témže roce trio navázalo úspěchem ve Vidnavě, kde na soutěži Karla Ditterse z Dittersdorfu získalo 1. cenu a obdrželo titul laureáta a absolutního vítěze celé soutěže. Jejich dalším úspěchem je 3. cena ze soutěže komorních souborů v italském městě Chieri.

Koncert se koná za podpory Nadace Českého hudebního fondu. 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved