Trio Bel Canto

Kostel Sv. Mikuláše

Trio Bel Canto Trio Bel Canto

vstupné

v předprodeji 60.-

na místě 80,-

děti do 15 let zdarma

2. ADVENTNÍ KONCERT

Repertoár Tria Bel Canta zahrnuje skladby skladatelů z období baroka a klasicizmu / G. F. Händel, J.S. Bach, A. Vivaldi, W. A. Mozart /  Kombinace zpěvu, flétny a kytary je velmi oblíbená,, poskytuje delikátní, ušlechtilý zvuk a jemnou dynamiku. Vystoupení tria je proto  vhodné zejména pro komorní koncerty v menších prostorách / prostředí zámků, kostelů,atd. / Trio Bel Canto vystupuje po celé České republice i v zahraničí  / Rakousko, Německo, Slovensko / na koncertech a  hudebních festivalech / např. Musiksommer Klaus, Fockenfeld Schlosskonzerte,Hudební léto Trenčianské Teplice  atd.

Hana Škarková - soprán

Hana Škarková / rozená Šrubařová, 1978 / je absolventkou JAMU u prof. Anny Barové. je mnohonásobnou laureátkou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech / 2000, 2002, 2005 / a Concursul International de Canto Hariclea Darclée / Rumunsko 2003 / Pro Český rozhlas  Praha, Plzeň a Brno natočila již několik rozhlasových nahrávek českých i zahraničních autorů / B.Martinů, V.Kaprálová, J. Novák, O.Messianen, P.Emmert, H.Šrubařová/
Vystupuje pravidelně na českých a zahraničních koncertech a festivalech / Velikonoční festival duchovní hudby, Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského, Mezinárodní festival Emy Destinové, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov atd. / Spolupracuje s řadou významných hudebních souborů a těles. / Czech virtuosi, Čeští komorní sólisté, Sonata a tre, vokální kvarteto Q VOX, Puella trio aj. /
Kromě koncertní činnosti ji můžeme shlédnout i na operních scénách Národního divadla v Brně, Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě, Divadla F.X. Šaldy v Liberci v inscenacích W.A.Mozarta, A.Dvořáka a G.Pucciniho.


Mariia Mikhailova – flétna

Studovala hru na flétnu na hudebním učilišti v Togliatti ( Ruská federace ). Ve studiu dále pokračovala na konzervatoři Sobinova v Saratově. Od roku 2012 působila v symfonickém orchestru ve městě Ryazan. Navštěvovala mistrovské kurzy u vynikajících pedagogů a rovněž se zúčastnila mnoha soutěží ( international competition woodwing instruments v Togliatti atd. ) Hrála v různých hudebních projektech ( např. Mládežnický symfonický orchestr Powolžia, Řeka Talantov ( Petrohrad ), music alp ( Francie ). V současné době studuje na Jamu v Brně a věnuje se koncertní činnosti v různých komorních souborech.


Libor Janeček – kytara

Absolvent brněnské konzervatoře. V letech 1992-2008 účinkoval v koncertním duu INSTRUMENTAL TANDEM  ( kytara-akordeon ) se zaměřením na argentinské tango Astora Piazzolly i dalších jihoamerických  skladatelů. V tomto obsazení pořídil řadu nahrávek pro Český rozhlas i rádio Prohlas.( CD s hudbou A.Piazzolly : Tango nuevo – debutové CD v roce 2000, Tango porteňo r. 2006 )V současné době se věnuje sólové koncertní činnosti  a v komorním duu.  Byl spoluzakladatelem souboru barokní a klasické hudby TRIO BEL CANTO, které významným způsobem umělecky podporoval na mnoha  koncertech v České republice i v zahraničí. Sólisticky působil i s Tišnovským komorním orchestrem. Jeho repertoár zahrnuje především skladby období baroka a klasicizmu, jihoamerickou a španělskou hudbu i hudbu českých skladatelů.
 

2019 © KC Turnov, All Rights reserved