Textová dílna Slávka Janouška

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 130,-

Koncert Textové dílny Slávka Janouška již po desáté v Turnově

Skvělí muzikanti a především výborní textaři a milovníci češtiny opět po roce zavítají do Turnova, a to v rámci 26. živé textové dílny, jejímž patronem a „hnacím motorem“ je písničkář Slávek Janoušek. Můžete se tak těšit na v pořadí již „X. Besídku Textové dílny“, která proběhne v pátek 30.9.2016 od 19.00 hodin v Městském divadle v Turnově.

Večer v divadle zahájí textařka Lada Šimíčkova, která vystoupí za doprovodu písničkáře, klavíristy a hudebního skladatele Ivo Cicvárka. Lada Šimíčková (texty, zpěv) a Ivo Cicvárek (hudba, klavír, kytara) tvoří od roku 2007  brněnskou písničkářskou dvojici. Jejich písně jsou založeny na Ladiných nevšedních poetických textech a civilním pěveckém projevu. Žánr, v němž se pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby.

Dalším vystupujícím bude písničkář z Frýdku-Místku René Souček, hrající vlastní tvorbu na kytaru a poslední dobou i na ukulele, které mu velmi učarovalo. Jeho texty jsou jakoby ze života s prvky autobiografičnosti. Na kolik, autor nechce vyzradit. Jejich pointa baví publikum ve veselé poloze, ale dokáže i výrazně zasáhnout srdeční oblast v pomalých a dumavých písních.

Plnotučný folk přiveze z Brna písničkář velký nejen srdcem Monty, ve své plné síle s Nekapelou ve složení Milan Šána - housle, mandolína, Jiří Kuchař - baskytara a saxofon, Petr Kamiš - bicí.  


Během večera dojde také již tradičně na výběr 5ti slov od diváků, z nichž přítomní textaři během krátké chvíle vytvoří text, který se pokusí záhy i zhudebnit. Budete tak svědkem premiéry i derniéry nové písně zároveň. Nebude chybět Slávek Janoušek, kterého doprovodí na foukací harmoniku Láďa Zítka. 

Večer zakončí společné písně, ve kterých se objeví další členové textové dílny, např. Arnošt Frauenberg, Marek Vojtěch nebo Lucie Redlová, ať už sólově, nebo jako členové pěveckého sboru „Falešinet“. Téměř 3 hodinovým večerem bude provázet Michal Kosmonaut Šimíček.

Pokud si tedy chcete užít téměř tři hodiny dobrých textů, chytrého humoru a kvalitní muziky, přijďte v pátek 30.září 2016 do turnovského Městského divadla. 

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved