Těla

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 100,-

na místě 150,-

Ještě dříve než vznikla skupina TĚLA, existovalo v Liberci sdružení tří muzikantů, kteří si říkali Palečkovi nevolníci. Tvořili ji kamarádi Honza Skrbek, Martin Pospíchal a Láďa Třmínek. Tou dobou se světem potloukali také muzikanti Luboš Beránek a Petr Gros. Náhoda tomu chtěla a jednoho dne se tito mladí lidé potkali a zjistili, že se muzikantsky vzájemně potřebují. Na podzim roku 1992 začali všichni dohromady zkoušet již jako kompletní kapela - Těla.

Kapela začala vystupovat nejprve v libereckých rockových klubech a po velmi příznivých ohlasech se rozjela i do dalších míst Severních a Západních Čech, jakož i do Prahy, vystupovala na četných festivalech. V lednu 1994 došlo k významné události - chlapci nahráli v libereckém studiu SPIN svou první demokazetu. Jejich písničky se začaly hrát v libereckých rádiích RCL a Euro K, v jabloneckém Trianglu, na Frekvenci 1 a v Českém rozhlase. Největší událost v historii kapely nastala koncem roku 1994. To už za sebou měli asi 150 koncertů a účinkovali s Bárou Basikovou jako předkapela Basic Beatu.

Na jaře roku 1995 skupina opět zavítala do nahrávacího studia SPIN, tentokrát s cílem nejvyšším - nahrát své první album s názvem "Co to je?". Deska vyšla v lednu 1996 a křest proběhl za účasti tisícovky diváků. Následoval úspěšný rok plný koncertů, rozhovorů pro tisk a rádia. Z desky se hrály v rádiích další skladby.

Skupina si získala velké množství fanoušků a již v průběhu koncertního turné vznikal materiál pro druhé album s názvem "Možná...". Deska vyšla v únoru 1997 a za přítomnosti asi 1200 fanoušku ji pokřtil v libereckém PKO Michal Dvořák z LUCIE. Skupina vyrazila na mnohem rozsáhlejší promo turné doplněné účinkováním ve Snídani s Novou. K písni "Máváme bílou" byl natočen klip. V květnu 1998 se skupina po půlroční pauze s novým baskytaristou Radanem Jarešem vydala znovu na koncertní pódia s obnoveným repertoárem.
Počátkem roku 2000 kapela natočila výborné šestipísňové demo se zcela novými písněmi. V tomto roce zároveň oznamuje Zbyšek Sadílek odchod z kapely, což však na plánech natočit CD č. 3 nic nemění. S již novým houslistou, zpěvákem a kytaristou Tomášem Nezdarou se „Těla“ v roce 2001 stěhují na tři neděle do pražské Hostivaře, kde ve studiu Zdeňka Šikýře vzniká CD „Noční múzy“. Na něm spolupracovala ve dvou písních s chlapci i asi neoceňovanější česká jazzová zpěvačka Jana Koubková.
Rok 2002 se stává pro „Těla“ zásadním: Jsou pozváni zahrát si v proslulé pražské „Balbínově poetické hospůdce“ na Vinohradech.

Během dalších let probíhají ve skupině za stálého koncertování dílčí personální změny (během nichž se, mimojiné, ujme natrvalo basové kytary Aleš Hnídek), až se začátkem roku 2007 „kola zcela zastaví“: Především vážné zdravotní problémy jedné persóny byly důvodem k pozastavení veškeré činnosti, které trvalo do začátku roku 2010.

V tomto roce se liberečtí bardi, posíleni o nového hráče na klávesy a kytaru, Martina Mráze, vrhají s novou energií do zkoušení, a chystají sérii podzimních koncertů, na kterých je doprovází i dechová sekce a duo vokalistek Petra Matoušková a Lucie Kotrmanová. V tomto duchu proběhl i na koncerty bohatý rok 2011, ve kterém si takto rozmnožená Těla odskočila na pár hraní i na sever Evropy, do Švédska. Zároveň však v tomto roce dochází k zásadním personálním změnám, z různých osobních důvodů opouštějí kapelu otcové a zakladatelé Petr Gros a Martin Pospíchal, a spolu s nimi i Martin Mráz.

Luboš Beránek a Aleš Hnídek po kratším průzkumu trhu oslovují nové muzikanty, a sestava se začátkem roku 2012 ustaluje na osmi Tělech. Ke dvěma starým přibyla nová v podobě kytaristy a hráče na violu Ondřeje Prchala, kytaristy a zpěváka Davida Kučery, bubeníka Pavla Šéna, saxofonisty Karla Šoltyse, trumpetisty a zpěváka Petra Dastycha a zpěvačky Lucky Kotrmanové.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. ZÁŘÍ 2016.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved