Tara Fuki

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 140,-

Hudba z pavoučích vláken země snů tiše rozplétá melancholický eros krajiny a v něm odkrývá hlasy, které konejší.

Hudba Tara Fuki je naprosto svébytná, své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracované. Je křehce dynamická a výrazově nesmírné bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra. Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past.

Na své poslední desce s názvem Winna se duo opět vrací ke svým kořenům, k čistým křehkým písničkám bez hostů, bez elektroniky. Jen dvě cella, dva krásné hlasy a dvě svébytné dámy.

Duo Tara Fuki jsou dvě violoncellistky a zpěvačky, Andrea Konstankiewiczová a Dorota Barová. Obě se hudbě věnují od malička, ale až při jejich společném setkání v Brně v roce 2000 vzniklo duo Tara Fuki. Od začátku slaví uskupení koncertní úspěchy po celé Evropě, včetně zemí jako je Francie, Německo, Itálie, Švédsko, Anglie, Nizozemí a ve střední Americe.

Za svou tvorbu obdržely hudebnice ocenění české Akademie hudby v kategorii Alternativní hudba-World music a Objev roku 2001. V roce 2007 vystoupily jako první česká kapela na celosvětovém veletrhu WOMEX ve španělské Seville.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.


 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved