Strakonický dudák aneb Hody divých žen

Městské divadlo Turnov

Strakonický dudák aneb Hody divých žen Strakonický dudák aneb Hody divých žen Strakonický dudák aneb Hody divých žen Strakonický dudák aneb Hody divých žen Strakonický dudák aneb Hody divých žen

vstupné

předprodej 80,-

na místě 100,-

Svou premiéru hra měla 21. listopadu 1847 v Královském stavovském divadle v Praze. Již při svém prvním uvedení se setkala s nadšeným ohlasem diváků a stále se inscenuje. Námět hry pochází z lidové tradice.

J.K.Tyl se nechal inspirovat jihočeskou pověstí o dudákovi, který hrál pod šibenicí. Dudák Švanda by se rád oženil s Trnkovic Dorotkou, ale pro starého Trnku je Švanda příliš chudý ženich. Švanda se tedy rozhodne, že si na svatbu vydělá hraním na dudy, a to i přes domluvy přítele Kalafuny. Švandova matka, víla Rosava, chce svému synu pomoci. Proto očaruje jeho dudy.

Hraje: Divadelní soubor J.K.Tyl Lomnice nad Popelkou
režie: Per Štěpán a Jaroslav Krček
hudba : Jaroslav Krček

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2019 © KC Turnov, All Rights reserved