Stanislav Zindulka- Pohovka

Kino Sféra

Žádné představení není v programu.

vstupné

200,-/ 140,- senioři na OSV

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Rezervace vstupenek platí 30dní. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

Na dubnovou pohovku, kterou bude moderovat Zuzana Maléřová, zavítá mistr herec Stanislav Zindulka. O hudební doprovod se postará Ondřej Halama.

Spisovatelka Zuzana Maléřová má za sebou nejen pěknou řádku knih oceňovaných kritikou i čtenáři (nejnovější nese název Kdy se dotknout dospělosti), ale i vlastní divadelní projekty (v pražském Divadle Viola či v Národním divadle) a dlouholetou spolupráci s Českým rozhlasem (v současnosti ji můžete slýchat například v Nočním Mikrofóru či v nedělních Dobrých ránech s Dvojkou). Pro Českou televizi natočila mimo jiné třináct dokumentů v rámci cyklu Neobyčejné životy, z nichž jeden byl věnován právě Stanislavu Zindulkovi, kterého si pozvala jako hosta.

Stanislav Zindulka, nositel Ceny Thálie za celoživotní mistrovství, patří k bardům českého divadla. Rodák z Jilemnice se do svého kraje dětství nesmírně rád vrací a vrátí se k němu i ve vzpomínkách při návštěvě našeho divadla. Znovu ožijí jeho maminky (ačkoliv měl jen jednu, vzpomíná na tři, víc se dovíte až v divadle), tatínek, bratři, znovu nasedne do vlaku, který ho odvážel z Jilemnice za jeho touhou po divadle, která započala v Praze na DAMU. V každém z dalších putování za divadlem dostal od života ještě něco navíc. V Hradci Králové poznal svou ženu a narodili se jim synové, v Brně zažil velkou divadelní éru a vychoval nespočet studentů, které učil na konzervatoři, ale i společensky složité časy, které měly vliv i na jeho neradostné životní období. Ve zralém věku se odhodlal odejít z jistoty brněnského zázemí, kde byl uznávanou divadelní osobností a žil obklopen nejen významnými divadelníky, ale i malíři či básníky v čele s Janem Skácelem a Oldřichem Mikuláškem, do nejistoty hlavního města. Začínal vlastně zase od začátku a splnil se mu sen, stal se členem Činoherního klubu, začal hostovat i na dalších scénách, například v Ungeltu či v Divadle v Řeznické, a potkala ho nová velká přátelství např. s Vlastimilem Brodským či v posledních letech s Blankou Bohdanovou. K rodinným přátelům patří i hostitelka večera, Zuzana Maléřová, takže se můžeme těšit na důvěrné, úsměvné i dojemné setkání, jak už to v dobrých rodinách bývá.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved