Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 240,-

na místě 280,-

Život a dílo Williama Shakespeara se od jeho smrti v roce 1616 staly cílem mnoha kritických debat a neshod. Dotazy začínají prvotní otázkou, zda Shakespeare opravdu existoval, a vrcholí tím, jak starý byl vlastně Hamlet. Protože dnes lidé nemají čas se těmito otázkami zabývat, tři herci sehrají všech 37 her a 154 sonetů velkého dramatika pouze ve 120 minutách. Jestli vám to připadá nemožné, přijďte se na ten divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matějkou podívat.

Američtí autoři scénáře a zároveň představitelé všech rolí Jess Borgeson, Adam Long a Daniel Singer uvedli hru Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách v premiéře 9. června 1987 v Kalifornii, evropskou premiéru měla v březnu 1992 v londýnském West Endu a od té doby je s úspěchem hrána po celé Evropě. Divadlo v Dlouhé se rozhodlo tento nevšední text inscenovat jako první v České republice.

„Trojice amerických drzounů dostala před jedenadvaceti lety suprový nápad. Napsat si vlastní show - Souborné dílo Williama Shakespeara ve zkrácené verzi. Je to nápad pokrevně spřízněný kupříkladu s filmem a následným muzikálem Donaha! Pouze místo nezaměstnaných chlapíků jsme svědky exhibování tří herců, kteří podřízli velkého alžbětince jako svátečního krocana a teď z něj derou peří, aby šestatřicet her napěchovali do polštářku dvouhodinového představení. Buďto už neměli na nájem, říkal jsem si, a byl to akt čirého zoufalství, anebo naopak moc dobře vyčenichali, že takováto "jízda" bude mít potenciál kolosálního úspěchu,“ píše Richard Erml z Reflexu. „Drzounská hra má pro inscenátory jediný vážný nedostatek: opravdu ji nemůže hrát každý. Předpokládá herce, kterým můžete uvěřit, že by měli tolik sebevědomí, zoufalství či drzosti si takovou hru nejenom sami napsat, ale navíc by v ní dokázali improvizovat a blbnout na kvadrát. Česká premiéra nemohla spadnout do vhodnějšího tvůrčího hnízda, než jakým je pražské Divadlo v Dlouhé s režisérem Janem Bornou a herci Janem Vondráčkem, Miroslavem Táborským a Martinem Matejkou,“ dodává Erml.

autoři: Jess Borgeson, Adam Long, Daniel Singer, překlad: Jiří Josek, režie: kolektiv a Jan Borna

hrají: Jan Vondráček, Miroslav Táborský, Martin Matejka

Upozorňujeme diváky, že v tomto představení je pro jevištní efekt používán kouřostroj a krátce také stroboskop.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. PROSINCE 2014 (také na Vánoční dárkové poukazy).
 
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved