Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

Městské divadlo Turnov

Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách

vstupné

v předprodeji 240,-

na místě 280,-

Život a dílo Williama Shakespeara se od jeho smrti v roce 1616 staly cílem mnoha kritických debat a neshod. Dotazy začínají prvotní otázkou, zda Shakespeare opravdu existoval, a vrcholí tím, jak starý byl vlastně Hamlet. Protože dnes lidé nemají čas se těmito otázkami zabývat, tři herci sehrají všech 37 her a 154 sonetů velkého dramatika pouze ve 120 minutách. Jestli vám to připadá nemožné, přijďte se na ten divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matějkou podívat.

Američtí autoři scénáře a zároveň představitelé všech rolí Jess Borgeson, Adam Long a Daniel Singer uvedli hru Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách v premiéře 9. června 1987 v Kalifornii, evropskou premiéru měla v březnu 1992 v londýnském West Endu a od té doby je s úspěchem hrána po celé Evropě. Divadlo v Dlouhé se rozhodlo tento nevšední text inscenovat jako první v České republice.

„Trojice amerických drzounů dostala před jedenadvaceti lety suprový nápad. Napsat si vlastní show - Souborné dílo Williama Shakespeara ve zkrácené verzi. Je to nápad pokrevně spřízněný kupříkladu s filmem a následným muzikálem Donaha! Pouze místo nezaměstnaných chlapíků jsme svědky exhibování tří herců, kteří podřízli velkého alžbětince jako svátečního krocana a teď z něj derou peří, aby šestatřicet her napěchovali do polštářku dvouhodinového představení. Buďto už neměli na nájem, říkal jsem si, a byl to akt čirého zoufalství, anebo naopak moc dobře vyčenichali, že takováto "jízda" bude mít potenciál kolosálního úspěchu,“ píše Richard Erml z Reflexu. „Drzounská hra má pro inscenátory jediný vážný nedostatek: opravdu ji nemůže hrát každý. Předpokládá herce, kterým můžete uvěřit, že by měli tolik sebevědomí, zoufalství či drzosti si takovou hru nejenom sami napsat, ale navíc by v ní dokázali improvizovat a blbnout na kvadrát. Česká premiéra nemohla spadnout do vhodnějšího tvůrčího hnízda, než jakým je pražské Divadlo v Dlouhé s režisérem Janem Bornou a herci Janem Vondráčkem, Miroslavem Táborským a Martinem Matejkou,“ dodává Erml.

autoři: Jess Borgeson, Adam Long, Daniel Singer, překlad: Jiří Josek, režie: kolektiv a Jan Borna

hrají: Jan Vondráček, Miroslav Táborský, Martin Matejka

Upozorňujeme diváky, že v tomto představení je pro jevištní efekt používán kouřostroj a krátce také stroboskop.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. PROSINCE 2014 (také na Vánoční dárkové poukazy).
 
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2019 © KC Turnov, All Rights reserved