Sólový klavírní recitál Iva Kahánka

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

HUDEBNÍ FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV

Program: 
19.30 – Městské divadlo Turnov
SÓLOVÝ KLAVÍRNÍ RECITÁL IVA KAHÁNKA

Program:
Franz Schubert       Impromptus, op. 90, č. 1, 2
Bedřich Smetana   V Čechách (z cyklu Sny)
                                  Polka a moll (z cyklu České tance)
                                  Koncertní etuda C dur
Fryderyk Chopin    Scherzo h moll, op. 20
                                  Valčík cis moll, op. 64, č. 2
                                  Etuda c moll, op. 10, č. 12
                                  Valčík As dur, op. 34, č. 1
                                  Nocturno cis moll, op. 27, č. 1
                                 Scherzo b moll, op. 31

Ivo Kahánek
Jako interpret nevšední emocionální síly a hloubky si Ivo Kahánek získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu. Svůj dar okamžitě navázat citovou vazbu s publikem dokáže náležitě zužitkovat ve skladbách od baroka po modernu, s těžištěm v romantickém repertoáru. V cizině jej rovněž pokládají za specialistu na interpretaci české hudby.

V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině, například Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni nebo Stiftung Tomassoni Wettbewerb v Kolíně nad Rýnem a dalších.

Po úspěšných debutech na festivalu Beethovenfest v Bonnu a na Pražském jaru obdržel pozvání od Symfonického orchestru BBC k vystoupení na festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall. Tam v srpnu 2007 pod taktovkou Jiřího Bělohlávka provedl Klavírní koncert č. 4 Inkantace Bohuslava Martinů, živě přenášený televizí a rádiem BBC i českou stanicí Vltava.

Není divu, že si Iva Kahánka vybral Sir Simon Rattle ke dvěma vystoupením s Berlínskou filharmonií v listopadu 2014. Následoval nadšený ohlas odborné kritiky i široké veřejnosti. Mladý klavírista se stal po Rudolfu Firkušném teprve druhým českým pianistou v historii, jenž vystoupil s tímto světoznámým tělesem.

Kromě toho spolupracuje Ivo Kahánek pravidelně s Českou filharmonií a má za sebou úspěšná vystoupení s BBC Scottish Symphony Orchestra Glasgow, Orchestrem WDR Kolín nad Rýnem, Filharmonií Essen, Symfonickým orchestrem Hlavního města Prahy FOK, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno a mnoha jinými.

Ivo Kahánek podepsal v roce 2007 exkluzivní smlouvu s vydavatelstvím Supraphon Music a od té doby nahrál celkem sedm CD s díly Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů, Gideona Kleina, Miloslava Kabeláče, Jeana Francaixe, Jacquesa Iberta aj.

KOMPLETNÍ PROGRAM KE STAŽENÍ ZDE. 
 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved