Schodiště

Před Střelnicí

Žádné představení není v programu.

vstupné

zdarma

TURNOVSKÉ KULTURNÍ LÉTO

Žánrové rozpětí v posledních letech nabralo nových rozměrů, kdysi často připisované škatulky, jako hospodský šraml, reggae, ska, už dávno nejsou určující. Kapela si s odvážnou lehkostí, občas i drzostí, bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička. Ovšem oblečená do pestrého kabátu.

K tomu neodmyslitelně patří texty, které pro kapelu byly a jsou na stejném místě jako samotná hudba. Lehce sarkastické, černěhumorné i dojemné, prožité či vymyšlené, stále brousící ve vodách všedních malostí i velikostí toho, co zrovna sami žijeme.

Na koncertech se Schodiště v novém repertoáru s chutí vrací i k prověřeným hodnotám. Oblíbené kusy jako „Beze vší poezie“, „Pytlíky ČSA“, „Na chvíli ven“ či „Dokonalá kost“ potěší a roztančí jak staré fanoušky, tak i posluchače zbloudilé prvně (a určitě ne naposled) na šou téhle sedmičlenné party, která už má ledacos za sebou, a spokojené posluchačstvo před sebou.

Sestava Schodiště:
Martin Doktor Krajíček – zpěv, kytara
Vladimír Cihla Cihelka – saxofon, kytara, flétna, harmonika, zpěv
Vratislav vrtaak Horčík – baskytara, zpěv
Miroslav Klíma – akordeon - texty
Jaromír Linhart – klarinet
Ondřej Fencl – el. kytara, zpěv
Jakub Homola – bicí

Koncert se koná v rámci Turnovského kulturního léta, které pomalu končí. Ještě příští týden stihnete v pátek od 19 hodin před Střelnicí improvizační divadlo Jabuba Trojáka.

Kdo by si chtěl užít spíš hudbu, má možnost na posledních dvou poslechových večerech, které jsou však velmi různorodé. Ještě v sobotu 22. srpna se bude před Střelnicí pouštět Claude Debussy, příští týden pak zazní Thriller Michaela Jacksona. V kavárně KUS vám navíc půjčíme deku na sezení v trávě před Střelnicí a nabídneme něco dobrého k pití nebo k jídlu.

KOMPLETNÍ PROGRAM TURNOVSKÉHO KULTURNÍHO LÉTA 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved