Rusko

Kino Sféra

Žádné představení není v programu.

vstupné

70,-

Cestovatelský klub zve v lednu na přednášku neúnavného dobrodruha Libora Drahoňovského, studenta etnologie, který prožil a procestoval celkem dva roky svého života v Rusku. Po největší zemi světa jezdil na vlastní pěst většinou autostopem, pobýval mezi mnichy v klášterech, ve Velikém Novgorodě pracoval jako dobrovolník v knihovně, přitom spatřil na vlastní oči spoustu překrásných míst a zažil mnoho nevšedních dobrodružství. O zážitcích z cest, o ruské duši, ruských prostorech tundry, tajgy, stepí i polí, ruských klášterech a starobylých městech povypráví na besedě s promítáním fotografií.

„O Rusku jsem díky českým médiím dostával většinou negativní informace. Vydal jsem se proto do jedné z nejstrašnějších zemí světa sám na vlastní pěst, abych nakonec zjistil, že Rusko jednou z nejkrásnějších zemí světa. Příroda, pamětihodnosti a především hluboká ruská duše jsou okouzlující. A tak mi vůbec nevadilo strávit zde celkem dva roky svého života.

V ruských klášterech jsem se nechával zaměstnat jako dobrovolník za nocleh a za stravu, abych více poznal způsob života mnichů i dobrovolníků. Tím se mi naskytla jedinečná příležitost naslouchat lidem s různě pohnutou a hříšnou minulostí, z nichž se mnozí upřímně obraceli k Nejvyššímu. Ve Velikém Novgorodě jsem v zimě roku 2004/2005 pracoval jako noční hlídač v městské knihovně. Tyto měsíce zde strávené patří k nejkrásnějším obdobím mého života.

Ruské nekonečné roviny, tajga, tundra i stepi se nesmazatelně zapsaly do mého srdce. Cestování autostopem po největší zemí světa, až na malé vyjímky, fungovalo skvěle. Rusko je země kontrastů a samy zážitky z cest dávaly za pravdu výroku, že v Rusku je vše možné,“ píše na svých webových stránkách www.toulkysvetem. webnode.cz Libor Drahoňovský.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved