Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 240,-

na místě 280,-

Hra zasazená do děje Hamleta a jeho okolí, která ze dvou dvořanů udělala hlavní postavy. Co dělají dva spolužáci Hamleta, když je zrovna nesledujeme na jevišti? Královna je pozvala na Elsinor a oni přesně nechápou proč vlastně… Úspěšnou komedii autora českého původu přiveze na prkna turnovského divadla Divadlo v Celetné.

Rosencratz a Guildenstern jsou dvě postavy ze Shakespearova Hamleta, vytvořené pouze za účelem pronesení několika doplňujících vět, aby posléze zmizely z děje a byly na konci připomenuty jako další dvě oběti jedné tragédie. Tom Stoppard však tyto dvě doplňující figurky po třech a půl století, kdy byly jen okrajovými postavami ze slavného dramatu, oživuje v plnohodnotné hráče, ačkoli jim dává původní kouzlo nepotřebných. Jejich pouť začíná na cestě, kde se probudili a nevěděli jak dál…

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi je nejslavnější hrou Toma Stopparda, rozeného Tomáše Strausslera ze Zlína. Její premiéra na festivalu v Edingburgu se stala událostí a rozlétla se do celého světa.

„Skvělé, skvělé, výborné! Prvotřídní zábava, brilantní text a velmi povedené vsuvky samotných herců,“ píše na serveru i-divadlo.cz recenzentka Lucilla. Její kolegyně se s chválou přidává. „Nečekala jsem, že budu takhle brečet smíchy a smát se celou cestu domů, i druhý den,“ píše Monulinka.

autor: Tom Stoppard, překlad Jaroslav Kořán, režie: Filip Nuckolls

hrají: Marek Němec, Martin Hofmann, Tomáš Stolařík, Matouš Ruml, Pavel Lagner

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. PROSINCE 2014 (také na Vánoční dárkové poukazy).
 
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved