Romeo a Julie

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 380,-

na místě 420,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
(ABONENTNÍ KATALOG)

Monteci, Kapuleti a Kašpaři!

Nejslavnější milostný příběh v jedinečné úpravě pro osm postav. Rozpálené ulice krásné Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska…

Text patřící k vrcholným tragédiím tohoto mýty opředeného autora se Kašpaři rozhodli adaptovat na míru osmi postavám, aniž by se cokoliv ubralo na sdělnosti příběhu a síle prožitku, kterou tato hra nese. Ačkoliv by se mohlo zdát, že pokud se sebere dramatu více než deset postav, bude postrádat výraznou část, režisérovi Jakubu Špalkovi se podařilo i s minimem postav vytvořit velice kompaktní inscenaci, které nic nechybí. Toto zpracování tragédii opravdu sluší.

Na scéně není nespočet postav a díky skromným dekoracím, kterým vévodí mozaikové okno vysoko nad jevištěm, je scéna volná a vzdušná. Celkově jednoduchý dojem podtrhují i účelné kostýmy.

Hrají: 
Romeo: Matouš Ruml
Julie: Tereza Rumlová
Kapulet: Jan Potměšil
Chůva: Ilona Svobodová
Merkucio: Petr Lněnička
Tybalt: Martin Hofmann, Štěpán Coufal
Paris: Aleš Petráš
Lorenzo: Adrian Jastraban, Petr Halíček
Divadlo v Celetné Praha

režie: Jakub Špalek / překlad: Josef Topol
dramaturgie: Lenka Bočková
scéna: Karel Špindler
kostýmy: Jan C. Löbl
hudba:
Daniel Fikejz / / / Tance Petr Čadek / Šermy Petr Nůsek – A.R.G.O. 

Turnovská abonentní divadelní řada už je proslulá svou vysokou úrovní a zájem o ni neustále stoupá. Ani v příští sezóně z kvality neslevíme a opět nabídneme divákům široké spektrum zajímavých divadelních představení souborů z celého Česka. Těšit se můžete na různorodou směsici žánrů, na slavná herecká jména i neméně kvalitní vycházející herecké hvězdy a soubory oblastních divadel i velkých pražských scén.

Abonentní vstupenka na všech devět přestavení vyjde stejně jako vloni na 1 980 Kč a cena jednotlivých vstupenek se bude pohybovat opět mezi 280 a 420 Kč v předprodeji. S abonentní vstupenkou budete mít tedy nejen jisté stálé místo v hledišti, ale také výrazně nižší vstupné na každé jedno představení, které vás vyjde v průměru na 220 Kč. Stále také platí padesátiprocentní studentská sleva na všechna divadelní představení.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.
 
VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. ZÁŘÍ 2016.


 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved