Recitál Anny Hlavenkové a Leoše Čepického

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

HUDEBNÍ FESTIVAL DVOŘÁKŮV TURNOV A SYCHROV

Program: 
19.30 – Městské divadlo Turnov
Recitál Anny Hlavenkové a Leoše Čepického

Anna Hlavenková – zpěv, Leoš Čepický – housle, Ivo Kahánek – klavír, Bohuslav Lédl – klavír

Program:
Vítězslav Novák - Písničky na slova lidové poezie moravské, op.16
Wolfgang Amadeus Mozart - Sonata pro housle a klavír e moll K. 304
Bohuslav Martinů - Nové slovenské písně (výběr)
Leoš Janáček - Sonata pro housle a klavír
Leoš Janáček - Moravská lidová poezie v písních (výběr)
Maurice Ravel - Tzigane
Pavel Haas - Sedm písní v lidovém tónu, op.18

Anna Hlavenková
Ještě během studií na teplické konzervatoři se pro svůj lyrický soprán a stylově čistou interpretaci stala vyhledávanou sólistkou mnoha souborů zaměřených na autentickou interpretaci hudby starších slohových období.

Je zakládající členkou souboru Verba Chordis. Jako sólistka vystupovala na řadě evropských hudebních festivalů. Spolupracuje s rozhlasem a televizí, nahrála několik desítek CD.

Pravidelně vyjíždí na koncertní turné po Španělsku; z mnoha tamějších úspěchů lze jmenovat například Mozartovo Requiem a Händelova Mesiáše. Její scénická vystoupení kromě dalších zahrnují účinkování v oratoriu Sub Olea Pacis Jana Dismase Zelenky se souborem Musica Florea a titulní role v operách Dido a Aeneas a Fairy Queen Henryho Purcella.

Anna Hlavenková spolupracuje s nejznámějšími českými orchestry (Pražská komorní filharmonie, Komorní filharmonie Pardubice, Komorní filharmonie České Budějovice, Filharmonie Hradec Králové, Severočeská filharmonie Teplice).

Leoš Čepický
Již během studia na HAMU se stal primáriem Wihanova kvarteta, jehož členem je dodnes.

V roce 1981 se stal laureátem Kocianovy houslové soutěži v Ústí nad Orlicí, na soutěži konzervatoří v Ostravě v roce 1983 získal druhou cenu. Mimo svoji kvartetní činnost často vystupuje na sólových recitálech i ve spolupráci s prestižními orchestry doma i v zahraničí (Zagrebská filharmonie, Filharmonie Košice, Filharmonie Hradec Králové, Komorní filharmonie Pardubice, Virtuosi Pragensis atd.) S Wihanovým kvartetem získal první cenu na Pražském jaru 1988 a první místo na Mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Londýně v roce 1991. Zároveň s tímto oceněním soubor obdržel i cenu publika.

Bohuslav Lédl
Vystudoval klavír na teplické konzervatoři u Ireny Nečáskové a Miloše Mikuly, poté na Pedagogické fakultě J.E.Purkyně v Ústí nad Labem, kde později vyučoval improvizaci a působil jako korepetitor. V 90. letech působil jako korepetitor dětského pěveckého sboru Jizerka ze Semil. V roce 1996 založil jazzový soubor Lédl Jazz Quintet. Od roku 1997 vede Pěvecký sbor Antonín Dvořák v Turnově. V roce 2003 se stal ředitelem Základní umělecké školy Turnov. V současné době působí jako korepetitor i jako sólista. Spolupracuje se svou ženou, sopranistkou Evou Lédlovou.

KOMPLETNÍ PROGRAM KE STAŽENÍ ZDE. 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved