Pulp Fiction: Historky z podsvětí

(Pulp Fiction)

Letní kino

Žádné představení není v programu.

vstupné

pro členy FK 80,-

100,-

Vincent Vega (John Travolta) a Jules Winnfield (Samuel L. Jackson) jsou dva nerozluční gangsteři ve službách obávaného Marselluse Wallace (Ving Rhames). Před dokončením jednoho "jobu" prozradí Vincent Julesovi, že Pán Velký (tedy Marcellus) ho požádal, aby se postaral o jeho sexy manželku Miu (Uma Thurman), dokud bude na Floridě. Vincent to považuje za zkoušku loajality, ve které musí za každou cenu obstát.

Butch Coolidge (Bruce Willis) je boxer, jehož kariéra se chýlí ke konci. Jelikož v boxu neexistuje liga veteránů, bude se prostě muset smířit s tím, že už je out, a přijmout Marsellusovu lákavou nabídku - vzít prachy, prohrát v pátém kole a odletět si užívat se svou milovanou Fabienne (Maria de Medeiros) na slunný Karibik. Ale jaké je to bojovat s vědomím, že tentokrát je to naposledy? Dovolí mu pýcha a hrdost přehrát a tím pádem skoncovat se svou kariérou?

Pumpkin (Tim Roth) a Honey Bunny (Amanda Plummer), párek mladých amatérských zlodejíčků si vysedává v restaurací a analyzuje pracovní život. Vylučovací metodou přijdou na to, že v době, kdy se nevyplatí vykrádat banky, obchody s alkoholem ani benzinové pumpy je nejlepším terčem loupeže restaurace. A proč ne ta, v níž právě sedí? Následuje rychlé rozdělení úkolů, polibek pro štěstí a samotná loupež. Osudová loupež ...

Tři na první pohled nesouvisející historky z krvavého podsvětí tvořící jeden příběh plný stylizovaného násilí, drog, dnes už kultovních dialogů a hlavně absurdních situací a nečekaných dějových zvratů. Postmoderní analýza zvráceného života zločinců, Boží vůle, vyrovnávání si účtů, masáže nohou a překladu názvů hamburgerů sklidila obrovský celosvětový úspěch jako mezi diváky, tak i u kritiky.

Krimi / Thriller, USA, 1994, 154 min, 15+, titulky

(Promítání filmu začne až se dostatečně setmí.)

2022 © KC Turnov, All Rights reserved