Proměna aneb Řehoř už toho má dost

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 420,-

na místě 460,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
(ABONENTNÍ KATALOG)

Z toho časného vstávání člověk dočista zpitomí, pomyslel si Řehoř. Člověk se potřebuje vyspat. 

Řehoř Samsa pracoval, živil rodiče a sestru a jednoho dne už ho to přestalo bavit. Franz Kafka ho proměnil v brouka, nepotřebný hmyz, ale v Ypsilonce to zpracovali trochu jinak, po svém, ovšem v úctě a s láskou! A také s písněmi a několika pohybovými kreacemi. Nechte se překvapit, určitě se pobavíte a třeba vám bude i trošku smutno. Ovšem pozor! O brouka překvapivě nepřijdete!

Arnošt Goldflam na malé scéně Ypsilonky vytvořil inscenaci, která úspěšně navazuje na tradici kafkovských inscenací v tomto divadle. Objevné není ani tak to, že „brouky“ jsou všichni, jen ne Řehoř Samsa, jako transponování této kafkárny do grotesky. Pocit hlavního hrdiny v ní velmi souzní s těmi našimi, vždyť poměřování výkonností je pro kdekoho až jakýsi druh teroru. Téma umocňuje všudypřítomná nadsázka, jež v duchu ypsilonské poetiky přispívá k rozehrání jiného pohledu na „existenciálního“ Kafku.

režie a úprava: Arnošt Goldflam
hudba: Mario Buzzi
výprava: Petra Štětinová-Goldflamová
dramaturgie: Jaroslav Etlík
hrají: Petr Vršek, Jaroslava Kretschmerová, Oldřich Navrátil, Paulína Labudová, Daniel Šváb, Barbora Skočdopolová, Mikuláš Čížek, Martin Bohadlo a Jiřina Vacková, Studio Ypsilon Praha

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.
 
VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. ZÁŘÍ 2016.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved