Proměna aneb Řehoř už toho má dost

Městské divadlo Turnov

Proměna aneb Řehoř už toho má dost Proměna aneb Řehoř už toho má dost Proměna aneb Řehoř už toho má dost Proměna aneb Řehoř už toho má dost

vstupné

v předprodeji 420,-

na místě 460,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
(ABONENTNÍ KATALOG)

Z toho časného vstávání člověk dočista zpitomí, pomyslel si Řehoř. Člověk se potřebuje vyspat. 

Řehoř Samsa pracoval, živil rodiče a sestru a jednoho dne už ho to přestalo bavit. Franz Kafka ho proměnil v brouka, nepotřebný hmyz, ale v Ypsilonce to zpracovali trochu jinak, po svém, ovšem v úctě a s láskou! A také s písněmi a několika pohybovými kreacemi. Nechte se překvapit, určitě se pobavíte a třeba vám bude i trošku smutno. Ovšem pozor! O brouka překvapivě nepřijdete!

Arnošt Goldflam na malé scéně Ypsilonky vytvořil inscenaci, která úspěšně navazuje na tradici kafkovských inscenací v tomto divadle. Objevné není ani tak to, že „brouky“ jsou všichni, jen ne Řehoř Samsa, jako transponování této kafkárny do grotesky. Pocit hlavního hrdiny v ní velmi souzní s těmi našimi, vždyť poměřování výkonností je pro kdekoho až jakýsi druh teroru. Téma umocňuje všudypřítomná nadsázka, jež v duchu ypsilonské poetiky přispívá k rozehrání jiného pohledu na „existenciálního“ Kafku.

režie a úprava: Arnošt Goldflam
hudba: Mario Buzzi
výprava: Petra Štětinová-Goldflamová
dramaturgie: Jaroslav Etlík
hrají: Petr Vršek, Jaroslava Kretschmerová, Oldřich Navrátil, Paulína Labudová, Daniel Šváb, Barbora Skočdopolová, Mikuláš Čížek, Martin Bohadlo a Jiřina Vacková, Studio Ypsilon Praha

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.
 
VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. ZÁŘÍ 2016.

2019 © KC Turnov, All Rights reserved