Poslední případ Sherlocka Holmese

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 240,-

na místě 280,-

Útvar, který Jiří Jelínek, režisér, autor textu  a současně představitel hlavní role Sherlocka Holmese, společně se svými kolegy vytvořil, pulzuje nespoutaností a přirozenou hravostí. Nemluví o závažných existenciálních záležitostech, ale živelnost a elán jsou přinejmenším osvěžující a osvobozující!

V inscenaci se mísí groteska s propracovanou jazykovou hrou, v níž vyvstává na povrch krása českého jazyka. Díky tomu vzniká neuvěřitelně živý útvar, kde jeden zvrat následuje druhý a kde si divák nemůže být jist ani sám sebou. V inscenaci je použita jednoduchá, přesto nápaditá scénografie. Po celé šířce jeviště visí papírové panely, na které všichni účinkující kreslí a které trhají. Papír se chová jako živý a nepředvídatelné situace musí herci řešit, což do inscenace vnáší prvek improvizace.

Jiří Jelínek je zakladatelem významného českého loutkářského souboru Dno Hradec Králové, ve kterém působil zhruba 10 let. Po čase spolu s několika jeho členy začal spolupracovat s Vladimírem Morávkem v Klicperově divadle v Hradci Králové, kde hrál a režíroval. A s tímtéž režisérem poté odešel do Brna, do Divadla Husa na provázku. Po čtyřech letech angažmá ukončil. Spolupracuje s divadly Minor, Reduta nebo se Studiem Ypsilon. 

hrají: Jiří Jelínek, Vojtěch Johaník, Jana Posníková, Barbora Šebestíková, Jan Konopčík

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.


 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved