Pohovka IV - V. Várady, G. Filippi

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

seniorské vstupné na OSV 140,-

200,-

Lednová Pohovka bude setkáním dvou zajímavých osobností, astroložky a publicistky Věry Várady a autorky Léčivého divadla a herečky Gabriely Filippi. „Za tónu kytary paní Milady Karez se naladíme na nový rok 2015,“ říká Věra Várady. Mluvit se bude o věcech mezi nebem a zemí, ale obě dámy poodkryjí i své příběhy a určitě přidají i pár názorů k zamyšlení.

Věra Várady pomáhá a píše

Věra Várady je publicistkou a astroložkou, zabývá se nejen astrologií, ale i výkladem tarotových karet, výrobou amuletů, numerologií a diagnostikou zdravotního stavu. Spolupracuje s odborníky z oblasti wellness a zdravého životního stylu, je dopisovatelkou několika časopisů a dlouhou dobu pracovala v umělecké sféře ve Filmovém studiu Barrandov a v reklamní agentuře. Působila i v charitativní organizaci SOS dětské vesničky. Profesionální astroložkou je už dvacet let. „Chci lidem především radit v oblasti osobního rozvoje,“ říká.
„Velkou zkušeností a cestou k poznání univerzální jednoty pro mě byly pobyty v cizině – měla jsem možnost žít ve svatém městě Jeruzalémě i v Oxfordu, centru západní vzdělanosti. Je mi blízký pozitivní pohled na život a snaha o nalezení určitého životního nadhledu,“ popisuje Věra Várady.

Divadlo, které léčí, založila Gabriela Filippi

Gabriela Filippi se už řadu let věnuje cvičení jógy a po narození dětí se začala zajímat také o zdravou výživu. Tím to však neskončilo. „Postupně jsem objevila feng-šuej, učení o harmonizaci prostoru a zajímám se i o andělské energie a duchovní nauky,“ říká. Odtud byl pak už jenom krůček k založení autorského projektu s názvem Léčivé divadlo, které nabízí netradiční divadelní hry, jejichž obsah se dotýká mystiky a hloubky lidského života.

První představení se uskutečnilo 28. října 2011 v lázních Sedmihorky. „V léčivém divadle nejde jen o pobavení a kulturní zážitek, cílem je probouzet v lidech touhu pátrat po smyslu našeho bytí,“ popsala herečka pro server Novinky.cz. Léčivé divadlo se s láskou a humorem zaobírá otázkou, proč jsme tady. V běžném životě jsme obklopeni civilizačními formami a zahlceni povinnostmi. V Léčivém divadle máme možnost se na chvíli zastavit a znovu nalézt sami sebe. Změna, inspirace se může dostavit skrze emocionální prožitek, kdy si divák uvědomí, že se dotkl své duše. 

Gabriela Fillipi chtěla být baletkou, v tom jí ale zabránila příliš vysoká postava. Vystudovala hudebně dramatický obor konzervatoře v Brně a už v té době ji čekala slibná herecká dráha. V roce 1992 získala roli v bláznivé komedii Milana Růžičky Trhala fialky dynamitem. V pátém ročníku konzervatoře začala Gabriela Fillipi hrát v divadle v Příbrami, o rok později přišla nabídka z Hradce Králové a s ní i období velkých divadelních rolí. Kromě toho hrála už i v Praze v Činoherním klubu. „To bylo nádherné období. Na pódiu jsem se potkávala se Simonou Stašovou, Pavlem Zedníčkem, Petrem Nárožným a dalšími,“ dodala herečka.

POZOR - lednová Pohovka se výjmečně bude konat na velkém sále Střelnice Turnov. 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved