Podkrkonošský symfonický orchestr

(Čtenářský deník)

KC Střelnice

pátek, 15. 5. 2020 - 19.30 hod.

vstupné

v předprodeji 250,-

na místě 290,-

Délka rezervace 30 dní.

Konec rezervace 15 minut před začátkem představení.

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY SE NEVRACEJÍ ANI NEVYMĚŇUJÍ!


Nový program Podkrkonošského symfonického orchestru nese název "čtenářský deník", neboť bude postaven na hudbě vycházející ze slavných děl školní tzv." povinné četby".

Vrcholem koncertu bude Fibichův melodram Vodník na stejnojmennou baladu K.J. Erbena (oba pánové slaví v příštím roce kulatá výročí). Děj zná ze školy snad každý - a herecký přednes balady doplněný úžasnou Fibichovou hudbou bude pro diváky velkým zážitkem. 

Text balady přednese herec Petr Stach, který je nejen široce známý díky krimiseriálu ČT Případy prvního oddělení, ale který se hlavně melodramům dlouhodobě věnuje.

V programu dále zazní řada dalších děl atraktivních současně literárním původem i hudebním zpracováním, přičemž Petr Stach zároveň diváky večerem proveden jako moderátor, který svým slovem přiblíží jednotlivé hudební kusy (popisem dějově předcházející situace, replikou z dané divadelní hry apod. - tak, aby byl večer pro diváka co možná největším kulturním zážitkem).

Konkrétní program se ještě ladí, ale v plánu je například i Shakespearovo drama / Prokofjevův balet Romeo a Julie. V rámci přídavku bude program obsahovat i lehký dotek filmové hudby.
 

2019 © KC Turnov, All Rights reserved