Plíce

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

v předprodeji 280,-

na místě 320,-

ABONENTNÍ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ 
(ABONENTNÍ KATALOG)

Love story, která vám vyrazí dech.

Krutě upřímná, zábavná a zcela současná. V chaotické době globálních hrozeb, klimatických změn a politického neklidu se mladý manželský pár chystá ve svém vztahu učinit další krok: založit rodinu. Co všechno přinese nevinný rozhovor o početí potomka?

Hra byla poprvé uvedena v roce 2011 britském Sheffieldu, byla nominována na nejlepší britskou divadelní hru roku, o rok později se již hrála v Královském národním divadle v Londýně a pak i na dalších prestižních adresách po celém světě. V chaotické době globálních hrozeb, klimatických změn a politického neklidu se mladý manželský pár chystá ve svém vztahu učinit další krok: založit rodinu.

Současný anglický dramatik Duncan Macmillan napsal Plíce jako velmi aktuální komorní komedii. Stejně jako jeho postavy Muže a Ženy i řada skutečných párů řeší otázku, zda vůbec do tohoto světa přivést další hladový krk, další ekologickou stopu. Macmillanovi ale neleží na srdci jen ekologie, stejně tak ho zajímá strach, intimní, soukromý strach o budoucnost jedince, partnerů i celé společnosti.

„Mohla bych lítat příštích sedm let do New Yorku a zpátky každý den a pořád bych zanechala menší ekologickou stopu, než když si pořídím dítě. Deset tisíc tun CO2. Tolik váží Eiffelovka. Porodila bych Eiffelovku.“ (ukázka z textu)

Režie: Petr Štindl
Překlad: Kateřina Holá
Výprava: Ján Mariánský
Dramaturgická spolupráce: Daniel Přibyl
Hrají: Marie Švestková, Jan Grundman, Městské divadlo Kladno 

Turnovská abonentní divadelní řada už je proslulá svou vysokou úrovní a zájem o ni neustále stoupá. Ani v příští sezóně z kvality neslevíme a opět nabídneme divákům široké spektrum zajímavých divadelních představení souborů z celého Česka. Těšit se můžete na různorodou směsici žánrů, na slavná herecká jména i neméně kvalitní vycházející herecké hvězdy a soubory oblastních divadel i velkých pražských scén.

Abonentní vstupenka na všech devět přestavení vyjde stejně jako vloni na 1 980 Kč a cena jednotlivých vstupenek se bude pohybovat opět mezi 280 a 420 Kč v předprodeji. S abonentní vstupenkou budete mít tedy nejen jisté stálé místo v hledišti, ale také výrazně nižší vstupné na každé jedno představení, které vás vyjde v průměru na 220 Kč. Stále také platí padesátiprocentní studentská sleva na všechna divadelní představení.

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI OD 1. ZÁŘÍ 2016.


 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved