Písničky Napříč se skupinou Pranic a hosty

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

na místě 100,-

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Délka rezrvace je 30 dní, rezervované vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

v předprodeji 80,-

Po osmi letech přichází skupina Pranic s novým řadovým albem.


Skupina Pranic vznikla v Turnově v roce 2005. Od té doby prošla zásadní personální proměnou. Ze zakládající sestavy zbyl jenom kapelník a z pozdější pětičlenné formace ještě hráč na dechové nástroje. Dnes tvoří skupinu čtveřice mužů. Kapelník Ondřej Halama, kytarista a zpěvák i autor většiny písní, které má kapela v repertoáru, píše písničky a zpívá již od 80.tých let. Byl také zakládajícím členem dodnes občasně působící pražské „undergraundové“ skupiny Lidl&Velik. Spolu s dalšími místními muzikanty připravuje v Turnově pravidelné pořady „Písničky napříč“. Flétnista a hráč na dechový kontroler, saxofon a klarinet Míťa Meier kdysi hrával také se skupinou Bohdana Mikoláška a z té doby je držitelem Porty. Dnes žije střídavě v Praze a v Maďarsku. Petr Babec, další pražský člen skupiny, hráč na kontrabas, se angažoval jako baskytarista v několika folkových kapelách (například Šantré) a dodnes působí jako baskytarista v duu „Hořký kafe“. Čtvrtým mužem je Oto Havle, žijící na Kladně, který je hráčem na akordeon a poměrně čerstvým členem kapely.

Pranic má na svém kontě dvě řadová alba, „Jaký je náš svět“ (2008) a „Vánoce s Pranic“ (2009). Po osmi letech přichází kapela s novým albem „Vypněte mobily“. Deska se nahrávala v jabloneckém studiu MSN recording a na jejím vzniku se podíleli další turnovští muzikanti: Bubeník Pavel Faltus, akordeonista Ondřej Zlevor a kytarista Lukáš Václavík. V této rozšířené sestavě také nové CD představí turnovských posluchačům.
 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved