Písničkářky Napříč aneb Muzikantky - Dámy - Ženy

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 100,-

na místě 140,-

Už po čtvrté se 8. března v Turnově na Střelnici sejdou tři písničkářky napříč žánry, tentokrát by se dalo říct i napříč generacemi. Zkrátka Muzikantky – Dámy – Ženy. 

Tou první bude mladičká písničkářka, zpěvačka a multiinstrumentalistka Anna Drábková, jablonecká rodačka, vystupující pod pseudonymem Anna D. Se svým bratrem začala vystupovat jako zpěvačka a kytaristka kapely Kapitola 22.

V roce 2012 začíná Anna hrát vlastní repertoár, už jako Anna D. Při tvorbě nového repertoáru Anna spolupracuje se svým bratrem Janem Drábkem (kytara), s Petrem Olejníkem (basa) a Dennisem Plundrem, s nimiž v roce 2014 natáčí desku Anna De.

Mimo vlastní tvorbu vystupuje Anna od r.2009 s dívčí kapelou Berušky/Ladybirds, kam nastupuje jako kontrabasistka a zpěvačka. V roce 2012 se Anna ujímá postu zpěvačky v libereckém Disneybandu. Od roku 2013 ji můžete vidět na českých pódiích jako zpěvačku kapely Ž.Z. (acoustic Mr. Big tribute pub band). V minulosti spolupracovala i s uskupeními Corpus Delicti (kde hrála na klavír, příčnou flétnu, violoncello, akordeon... a zpívala doprovodné vokály), Ztraceni v překladu, s nimiž hostovala jako violoncellistka, s kapelou Apple Spice a s písničkářem Janíkem Večeřou, kterého podporovala především instrumentálně.

Druhou vystupující bude písničkářka AGU, muzikantka původem z Polska, která trvalé žije v Praze. Její hudba je jemná a pokojná. Pomoci minimalistických smyček a něžného zpěvu vytváří psychedelicky snovou atmosféru. Nedávno vydané debutové album "Ke Světlu" od začátku sklízí pozitivní reakce posluchačů i hudební kritiky. Tato nevšední autorka působí hlavně na české scéně, ale hranice pro ni nejsou  bariérou. A tím nemáme na mysli jen příznačné používání více jazyků (kromě rodné polštiny zpívá i anglicky a česky) a hranice mezi národy, ale i hranice žánrové.

Album Ke Světlu svým moderním zvukem vykračuje mimo rámec toho, čemu  říkáme "folk". Na desce můžeme slyšet názvuky post-rocku, citlivou elektroniku, na své si přijdou i posluchači mající vztah k inteligentní ambientní hudbě a minimalismu. "Jedna z nejpozoruhodnějších nových písničkářek na tuzemské scéně,“ říká kritik a publicista Milan Tesař o Agu. Intenzivně se věnuje koncertování ve dvojici s kytaristou Viktorem Chomiakem, s kterým přijede i do Turnova.

Na závěr vystoupí legenda Dagmar Andrtová – Voňková, zpěvačka, kytaristka a skladatelka. Po gymnáziu studovala pedagogickou fakultu, vystřídala řadu sezónních profesí. Veřejně vystupuje od roku 1971, později jako členka volného sdružení písničkářů Šafrán.
Její význam spočívá především ve skvělé technice kytarové hry plné experimentů, které nikdo před ní nezkoušel. Hraje s jedním nebo i dvěma smyčci, pravou rukou hraje na hmatníku, škrábe po strunách nehty apod.

Vydala sedm řadových alb, účinkuje i na albech jiných písničkářů. Vystupovala po téměř celém světě, její skladby vyšly i u zahraničních vydavatelů a nahrála rovněž hudbu pro představení Rok na vsi bratří Mrštíků (Národní divadlo 1993, režie Miroslav Krobot).
V roce 2010 vydala knihu písňových textů, básní a kreseb LISTÍ a 16. listopadu 2010 jí byla udělena pamětní medaile Ústavu pro studium totalitních režimů "Za svobodu a demokracii".

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

 

2022 © KC Turnov, All Rights reserved