Petr Kvarda a Pavel Chlum - Jordánsko

Kino Sféra

Žádné představení není v programu.

vstupné

90,-

abonentní řada 1050,-

CESTOVATELSKÝ KLUB

Jordánsko - království skalních chrámů a Mrtvého moře. 

Cestovatelé Petr Kvarda a Pavel Chlum vás provedou arabským královstvím plným strmých údolí a laskavých lidí.

Z mezinárodního letiště královny Alia se ještě za noci přesouváme na východ slunce k biblické hoře Nebo, odkud shlédneme Mrtvé moře a biblické město Sodoma. Po prohlídce nejstarší mapy Palestiny z roku 542 v kostele sv. Jiří v Madabě přejíždíme do termálních lázní v Ma´In, kde si užijeme očistu ve vodopádu o teplotě 65°C. Po té si zaplaveme v Mrtvém moři a na jeho břehu si vyzkoušíme místní vyhlášený bahenní zábal.

Další den vyrazíme na adrenalinovou túru proti proudu řeky ve Wádí Mudjib a odpoledne už se ocitáme o 1600 metrů výše u křižáckého hradu Karak. Nohy si protáhneme v národní rezervaci Daná, odkud se po klikaté silnici dopravíme k nejznámějšímu Jordánskému skalnímu městu Petra. Tam strávíme dva dny, abychom si celý komplex stihli prohlédnout. Následující den zamíříme do Měsíčního údolí známého jako Wádí Rum. Skalnaté hory vyrůstají z jemného písku a ve svých wádích ukrývají sezónní prameny vody, staré skalní rytiny i téměř původní beduínský národ, u kterého jsme měli tu čest přenocovat. Závěr naší cesty si užíváme potápěním pod hladinou Rudého moře v přístavním městě Aquaba.

Poslední večer budeme bloudit ulicemi napříč hlavním městem Ammán, přičemž zavítáme jak do chudinské čtvrti na kopci Jabal al Ashrafiye, tak do milionářské ulice Rainbowstreet.

V sezóně 2015/2015 byl o Cestovatelský klub obrovský zájem, nezřídka bylo úplně vyprodáno, z toho důvodu jsme se rozhodli nabídnout pro příští sezónu stálým zájemcům abonentní vstupenku, která bude nejen výhodnější, ale zejména budou mít její držitelé jistá svá místa. Cena abonentní vstupenky bude 1050 Kč (15 přednášek po 70,-) a vstupné na jednotlivé pořady pak bude 90 Kč.

Velkou novinkou je i změna termínů, od října se budou Cestovatelské kluby konat ve středu, tak aby se mohli diskuse s cestovaleli přesouvat do příjemného prostředí kavárny a restaurace KUS, která má pro návštěvníky kulturních akcí v nabídce i speciální dobroty za zajímavější ceny. 

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved