Peklo s Ježibabou

Městské divadlo Turnov

Žádné představení není v programu.

vstupné

50,-

Hlavním hrdinou naší nezbedné pohádky je malý Kašpárek, který touží po koníčkovi.

Vypraví se do lesa za pohádkovou babičkou. Netuší, že domnělá hodná babička je zlá bába ježibaba - a po čertech hladová (má hrozně ráda děti a hlavně Kašpárky).

Většinu kouzel dávno zapomněla, ale stále dovede zvětšovat a zmenšovat vše, co jí přijde pod ruku. Při pronásledování Kašpárka div že nešlápne na malinkou žábu. Rozhodne se ji zvětšit - chce si řádně pochutnat - ale kouzlo trochu přežene a tak obrovská žába málem zbaští Ježibabu.

Hrom a blesk - z pekla přiletí starý čert Chlupáč. Žádá bábu, aby uzdravila pekelného knížete. Ten jí za uzdravení splní každé přání. Ježibaba nechce po Belzebubovi nic menšího, než aby si jí vzal za ženu. V pekle nastane boží dopuštění. Když se satanova nevěsta řítí na koštěti k peklu, čerti jí zabouchnou bránu před nosem.

Ježibaba havaruje a ztratí koště, které najde Kašpárek. Chystá se na něm letět za koníčkem, ale ježibaba promění Kašpara v trpaslíka a uvězní ve své chýši, kde vězní také malou smutnou klisničku. Kašpárek se rozhodne kobylku osvobodit.

Scénář a řežie: Jan Prokeš
Texty písbní: Ondřej Lážnovský
Hudba: Pavel Kovařík
Loutky: Petr Kučera
Hrají: Michal Hnátek a Josef Horák

Vstupenky lze zakoupit pouze na místě.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved