Ozvěny MFF ZOOM 2016

Kino Sféra

Žádné představení není v programu.

vstupné

100,-

studenti a členové FK 80,-

Pásmo krátkometrážních filmů - dokument, animovaný film, video-art, hraný film, cca 120 minut. A hlavně filmy studentů z festivalových workshopů v sekcích plastelínová animace a dokument.

Pestrý výběr krátkých filmů je malou ochutnávkou toho nejlepšího, co bylo k vidění na MFF ZOOM Zbliženia 2016 v Jelení Hoře v Polsku. Najdete tu filmy animované i hrané, dokumenty i videoart. Tvůrci těchto dílek jsou studenti filmových škol, nezávislí filmaři a amatérští nadšenci. Na kvalitě jim to nic neubírá, spíš právě naopak. 

Součástí kolekce jsou filmy z Višegradského filmového workshopu, kterého se účastnili studenti a studentky z Turnova. Partnerem workshopů byla za českou stranu Žlutá ponorka Turnov. Díky ní už po sedmé mohli studenti strávit týden v Jelení Hoře a vyzkoušet si, co tvorba filmu obnáší. Od 16. do 21. 2. pilně tvořili v ateliérech plastelínové animace, dokumentu a scénáristiky. Co vytvořili týmy (Češi, Poláci, Maďaři a Slováci) pod vedením svých lektorů za pouhé 3 - 4 dny se můžete nyní přesvědčit.

Je-li vám 17 - 23 let, máte i vy možnost přihlásit se v příštím roce na filmový workshop v rámci festivalu ZOOM Zbliženia. Zážitky jistě stojí za to, což vám letošní účastníci jistě potvrdí. Sami se jich můžete zeptat. Tak neváhejte!

Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved