Oskar Petr & Zuzana Michnová a kapela hrají písně Marsyas

KC Střelnice

Žádné představení není v programu.

vstupné

předprodej 140,-

na místě 190,-

Folkrocková legenda Marsyas hraje od léta v novém složení a v prosinci zavítá i do turnovského Kulturního centra Střelnice. Ústřední dvojice Oskar Petr a Zuzana Michnová se pustili do spolupráce s někdy až o generaci mladšími muzikanty a vytvořili tým, který se skvěle doplňuje. Obměněným uskupením proudí energie sálající i ze všech vystoupení.

Marsyas založili počátkem 70. let kytaristé a zpěváci Petr Kalandra a Oskar Petr se zpěvačkou Zuzanou Michnovou, která jako jediná prošla všemi sestavami kapely. Na začátku 80. let Petr emigroval, nahradil ho zpěvák Jiří Vondráček a kytarista Pavel Skála a kapela v novém složení nahrála své druhé studiové album Kousek přízně. Po dalších změnách a dvou albech se soubor odmlčel.

V různém složení pak členové Marsyas koncertovali ještě v polovině 90. let, po smrti charismatického Kalandry se však scházeli a hráli jen sporadicky. Znovu vystoupili na několika koncertech v roce 2004 a teď pokračují v novém složení.

K nejznámějším počinům Maryas patří třeba jedna z ústředních skladeb filmu Pupendo – Zmrzlinář. Znát můžete ale i písničky Postavím si dům z obilí nebo Hrnek.

Nová doprovodná kapela funguje od roku 2014 ve složení:

Jiří Charypar - Kytara, zpěv (také Švihadlo, Babalet)
Ondřej Fencl - klávesy, zpěv (také Luboš Pospíšil, Hromosvod)
Matěj Belko - basa (také Adam Mišík)
David Landštof - bicí (také Radůza, Johanes Benz, Wabi Daněk)
Jiří Vopava (také Cop)
 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - V případě, že chcete uplatnit předprodejovou cenu vstupenek, je NUTNÉ vyzvednout lístky v předprodeji (recepce KC, Informace na náměstí). Pokud zarezervované lístky zakoupíte až na příslušné pokladně v den konání akce, není možno uplatnit cenu předprodejovou! Rezervace "na místě" slouží pouze k rezervaci vstupenek (míst), nikoli k zajištění předprodejové (nižší) ceny vstupného. 
 
Zakoupené vstupenky se nevracejí, ani nevyměňují. Objednané vstupenky vyzvedávejte na pokladně nejdéle 15 minut před začátkem představení. Děkujeme za pochopení.

2022 © KC Turnov, All Rights reserved